CIESZYN / V rámci prázdninových procházek se Zámkem Cieszyn se účastnici akce vydali v neděli na Zámecký vrch. Cílem však nebyla architektura, ale rostoucí tam byliny.  

Prázdninové procházky se Zámkem Cieszyn jsou sérií sobotních nebo nedělních procházek po Cieszyně – po stopách památek, architektury, designu nebo prostě výletů do přírody, jakou byla procházka z 14. června. Účastníci se dozvěděli například to, které z rostlin, jež rostou na obyčejném trávníku, se dají jíst, a které také léčí.

O bylinách vyprávěla účastníkům procházky Magdalena Mildner, diplomovaná bylinářka. Poukazovala například na rostliny a byliny, kterými naši předkové dochucovali polévky, přidávali do salátů, a které z našeho jídelníčku dávno vymizely, což je škoda.  Procházka trvala 3 hodiny.

Další bylinné dobrodružství je naplánováno na neděli 11. srpna. Podrobnosti, termíny a tématy dalších procházek se dozvíte v Turistickém informačním centru na Zámku Cieszyn.  

(indi)

Štítky: , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.