Zamek Cieszyn svoje narozeniny slaví tradičně po tři dny. Letos se akce konala 1.-3. března, po čtrnácté, a jejím ústředním motivem byl Design a sousedství. Otázka zněla, co si dnes pod pojmem sousedství představujeme.

Po tři dny se konaly rozličné workshopy, diskuze, setkání a výlety. Souhrn celého dění, a zejména odpovědi na ústřední otázku sousedství, sdělila naší redakci ředitelka Zamku Ewa Gołębiowska.

Když sousedství, tak i bezdomovci. „Jsou to naší sousedé. Je tomu tak, v okolí zámku je jich poměrně dost. To bylo těžké téma, názory byly diametrálně odlišné. Ale je dobře, že jsme o tom hovořili, protože bezdomovectví je jedním z tabu,“ konstatovala ředitelka. Zároveň dodala, že s pojmem sousedství souvisely i otázky, zda například známe své sousedy po jméně, zda víme, jaké mají povolání.

Oslavy narozenin zámku se zúčastnili nejenom obyvatele Cieszyna či regionu, ale i hosté, kteří nejednou přijeli zdaleka. „Snažíme se o to, aby všichni měli z oslav hodně hezkých vzpomínek. Třeba na taneční páteční zábavu. Je třeba plánovat nejenom důležité věci, ale také najít si čas na zábavu. Myslím si, že letošní akce se zdařila,“ shrnula Ewa Gołębiowska.

(indi)

 

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.