TĚŠÍN / Za námi je první den (20. listopadu) soutěže v nářečí „Po cieszyńsku po obu stronach Olzy“. V hledišti těšínského kulturního centra „Dom Narodowy“ porota poslouchala recitátory z obou stran Olzy, od mateřské školy až po střední školu z obou stran Olzy.

Letošní ročník, který pořádala Etnografická sekce Hlavního výboru Polského kulturně-osvětového svazu v České republice a Těšínského kulturního centra „Národní dům“ v Těšíně za podpory hornoslezské pobočky Sdružení „Wspólnota Polska“ v Katovicích, je už patnáctý.

Nadšenci nářečí mohou recitátory poslouchat i zítra 21. listopadu. Počínaje od 9:00 budou následovat předškolní děti, pak žáci základních a středních škol. Přesné pořadí vystoupení naleznete zde. Vítězové budou vystupovat během závěrečného koncertu 12. prosince v 16:00, také v Domu Narodowym.

(indi)

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.