TĚŠÍN, ČESKÝ TĚŠÍN / Na slavnostní zahájení hry realizované v rámci projektu Těšínské GO zve Pedagogické centrum v Českém Těšíně a Dom Narodowy v Těšíně. Akce se bude konat ve středu 26. září v 10.30 hod. v Základní škole č. 2 v Těšíně (ul. Chopina 37).

Cílem projektu „Těšínské GO – Cieszyńskie GO” je podpora regionální výuky v základních školách na Těšínském Slezsku na obou stranách Olzy. „Proč GO? Go evokuje cestu, po které můžeme jít, ale také i hru, kterou si můžeme zahrát. GO spojuje v projektu poznávání a učení se hrou a zábavou,“ vysvětlují realizátoři projektu, v rámci kterého je připraveno hned několik aktivit.

Realizované už byly edukační stezky pro učitelé nejstarších tříd základních škol – tradice a řemesel, historická a také mezikulturní. Vzniklo také portfolio pro žáky – cvičebnice pro mladé ve věku 12-14 let v polské a české jazykové verzi. Jedná se o publikaci na témata historická, zeměpisná, přírodní a také kulturní, která je průvodcem žáka po regionu. Dalším produktem je regionální hra s mapou, body k zastavení a úkoly k realizaci.

Realizátory projektu, který je spolufinancován z prostředku Programu Interreg V-A Česká republika – Polsko 2014-2020 z Fondu Mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko, jsou Pedagogické centrum pro polské národnostní školství v Českém Těšíně a Cieszyński Ośrodek Kultury Dom Narodowy v Těšíně.

red

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.