TŘINEC / Na včerejším zasedání rady města bylo rozhodnuto o výběru ředitele Polské základní školy a mateřské školy Gustawa Przeczka v Třinci.

Dlouholetá ředitelka školy Anna Jeż odchází do důchodu. Město proto vyhlásilo konkurz na ředitele školy. Přihlášky vyhodnotila konkursní komise, která radě města doporučila vybrat na místo ředitelky školy Jolanu Kantorovou. Rada rozhodla v souladu s doporučením komise.

Dva kandidáti

Do konkurzu na ředitele se nakonec přihlásili pouze dva kandidáti. „Již několik let zaznamenáváme znepokojivý jev. Na vedoucí pozice ve školství se hlásí stále méně kandidátů. V případě tohoto konkurzu byli pouze dva,“ uvedla primátorka Třince Věra Palkovská.

Nová ředitelka

Jolana Kantorová je absolventkou polské základní školy v Jablunkově, vystudovala také polské Gymnázium Juliusza Słowackého v Českém Těšíně. Na Ostravské univerzitě vystudovala obor biologie-geografie. V současné době vyučuje na Základní škole a Mateřské škole Český Těšín Hrabina.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.