1.Setkání u Deskových her

Kdy: pátek 26. listopadu, 17.00
Kde: Cieszyn, čajovna Laja

Čajovna Laja ve spolupráci s Klubem Fantastyki Kragulec zve na akci, během které si můžete zahrát oblíbenou deskovku čí vyzkoušet novou. Akce je určena pro účastníky každého věku, pro rodiny, skupiny čí jednotlivce.

2. Jubilejní koncert Raz Dwa Trzy

Kdy: pátek 26. listopadu, 18.00
Kde: Cieszyn, Divadlo A. Mickiewicze

U příležitosti 30 let vzniku polské kapely Raz Dwa Trzy proběhne koncert v divadle A. Mickiewicze. Skupina, založená před 30 lety třemi vysokoškoláky v Zelené Hoře je charakteristická svým vlastním hudebním stylem.

3. Výstava a zabijačka

Kdy: pátek 26. listopadu 16.00-19.00, sobota 10.00-16.00
Kde: Orlová-Lutyně, Dům PZKO

U příležitosti 40. let Domu PZKO v Orlové-Lutyni Místní skupina PZKO pořádá výstavu a zabijačku. V pátek od 14 hod. prodej zabijačkových specialit. V sobotu je výstava otevřena od 10 do 16 hodin. Součásti bude i krmáš polských knih a výstava práci žáků.

4. Svatováclavský hudební festival

Kdy: pátek 26. listopadu, sobota 27. listopadu, neděle 28. listopadu
Kde: Orlová, Ostrava-Stará Bělá, Jablunkov

V rámci Svatováclavského hudebního festivalu vystoupí o víkendu Létající rabín – pětičlenný ansámbl hrající klezmer – tradiční instrumentální hudbu východoevropských Židů. Proběhnou tři koncerty – v Orlové (pátek 18.00, evangelický kostel), v Ostravě-Staré Bělé (sobota., 18.00, Husův sbor, a v Jablunkově (neděle, 16.00, Kostel Božího těla).

5. Gorole – Piyrszych 20

Kdy: sobota 27. listopadu, 18.00
Kde: Karviná-Fryštát, Dům PZKO

Turistická skupina Gorole zve na jubilejní multimediální projekci, během které si připomeneme 20 let cestování od Balkánu po Kamčatku, neuvěřitelné dobrodružství, neobvyklá místa.

6. Koncert „Ballada o świecie, którego już nie ma“

Kdy: sobota 27. listopadu, 18.00
Kde: Cieszyn, Ježišův kostel

Hudební sdružení  Artis a  Artis Symphony Orchestra pod vedením Jean- Claude’a Hauptmanna zve na koncert „Ballada o świecie, którego już nie ma“. Hostem večera bude Magda Brudzińska. Rezervace vstupenek  na tel. Čísle +48 605 119 799.

7.Čtyři neděle do Vánoc

Kdy: neděle 28. listopadu, 10.00-15.00
Kde: Český Těšín, Muzeum Těšínska

V 10 hod. se mohou zájemci zúčastnit přednášky Mgr. Lucie Kaminské, etnografky Muzea Těšínska, Doba adventní a Vánoce. Od 10 do 15 hod. bude probíhat workshop výroby adventních věnců.

10. Rozpalmy razem świece

Kdy: neděle 28. listopadu, 15.00
Kde: Ustroň, náměstí

V rámci adventní akce města Ustroň Rozpalmy razem świece proběhne v neděli slavnostní rozsvícení první svíčky na adventním věnci. V kulturním programu vystoupí trio Janusz Śliwka Band: Natalia Bukowska, Jan Siwy, Janusz Śliwka.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.