1.Country Piknik ve Wisle

Kdy: v sobotu 22 srpna a neděli 23 srpna, od 12.00
Kde: Wisla

Milovníkům country hudby doporučujeme výlet do polské Wisly. Z důvodu epidemiologické situace se Beskydský Country Piknik „Wiślaczek Country“ bude konat ve změněné formě. Festival odstartuje v sobotu ve 12 hodin koncertem na vrhu Skolnity, od 13 hod. na náměstí proběhnou ukázky a výuka kovbojských tanců a koncerty. V neděli koncerty na náměstí začnou ve 12.00 hodin.

2. Procházky s Zámkem Cieszyn

Kdy: v sobotu 22 srpna, 10.00
Kde: Cieszyn

V rámci prázdninových komentovaných procházek, které pořádá Zámek Cieszyn, se můžete o tomto víkendu vydat po stopách středověkého zámku a knížecího rodu Piastovců. Sraz účastníků u Infocentra na Zamku Cieszyn.

3. Ostrava žije vínem

Kdy: v sobotu 22 srpna, 12.00
Kde: Ostrava, Dolní Vítkovice a Landek Park

Třetí ročník vinařského festivalu nabídne den plný vína v industriálním prostředí v Dolních Vítkovicích. Svá vína přijedou představit moravská i rakouská vinařství. Bude připraveno občerstvení, soutěže o víno a hudební program.

4. Recital mistrzowski v Ježíšově kostele

Kdy: v neděli 22 srpna, 19.00
Kde: Cieszyn, Ježíšův kostel

V neděli proběhne závěrečný koncert v rámci cyklu koncertů v Ježíšově kostele v Cieszyně. Koncert s názvem „Recital mistrzowski” začne v 19 hod., vystoupí varhaník Tomasz Orlow.

5. Výlet na kole podél česko-polských hranic

Kdy: v neděli 23 srpna, 9.00
Kde: Cieszyn, sraz na náměstí

Turistický cyklistický klub Ondraszek PTTK a PTTS „Beskid Śląski“ zvou na cyklistický výlet podél česko-polských hranic. Trasa povede z Bystřice do polských Dolních Marklovic.

6. Africké trhy v Třinci

Kdy: v neděli 23 srpna, 9.00
Kde: Třinec, DK Trisia

Můžete se těšit na spoustu čerstvého a sušeného ovoce od ugandských farmářů, koření ze Zanzibaru, extra kvalitní kávu, čaj, marmelády nebo ovocné tyčinky a mnoho dalšího. Trhy pořádá Virunga.cz, česko-ugandský food projekt, který dováží zemědělskou produkci ze srdce Afriky a tím podporuje ugandské lokální farmáře a pěstitele. Víc informací na webu africketrhy.cz.

7. Těšínský piastovský jarmark

Kdy: v neděli 23 srpna, 9.00
Kde: náměstí v Cieszyně

Na jarmarku na náměstí v Cieszyně zhlédněte mnoho rukodělných prací. Sejdou se zde rukodělní prodejci a výrobci, kteří nabídnou své originální výrobky. Tak jako každý rok, zde bude široký výběr dekoraci, hraček a dárků.

8. Třanovická 10

Kdy: v neděli 23 srpna, 10.00
Kde: Třanovice, registrace u Obecního úřadu

Obec Třanovice zve na běžecký závod na 10 km (silnice + trail), dětské závody, pochod pro pěší. Vše v příjemném prostředí rybníka a obce Třanovice. Bude připraven i doprovodný program pro děti. Registrace na www.tranovicka10.cz.

9. Karvinské hudební léto

Kdy: v neděli 23 srpna, 17.00
Kde: Karviná, Masarykovo náměstí

V rámci cyklu prázdninových koncertů na Masarykově náměstí proběhne v neděli koncert

multižánrové hudební skupiny Benjammin a skupin Petr Muk Revival Band.

10. Bublifuk na Zámeckém vrchu

Kdy: v neděli 23 srpna, 13.00-18.00
Kde: Cieszyn, Zámecký vrch

Den plný zábavy čeká na účastníky nedělní akce na Zámeckém vrchu. Připraven bude stroj na obří bubliny, hry a soutěže, nafukovací hrady a jiné atrakce pro celé rodiny, nebude chybět i cukrová vata či popcorn.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.