TŘINEC / Film „Zábava, zábava” bude možno zhlédnout již tento čtvrtek v kině Kosmos v Třinci v rámci cyklu „Kino z polskim akcentem”. Začátek je v 17.30 hodin.  Film bude uveden v originálním znění s českými titulky. 

Filmové drama s humornými prvky pojednává o třech ženách různého věku, které se nacházejí v různých fázích závislosti na alkoholu. Čtyřicetiletá Dorota je úspěšná prokurátorka, kterou chrání imunita. Snaží se tak vyhnout odpovědnosti za přestupky, jichž se dopustila pod vlivem alkoholu. Další z hrdinek je primářka a uznávaná chiruržka Teresa, která už kvůli pití přišla o rodinu a zůstala jí jen práce. Jednou však přijde opilá do služby. Studentka Magda miluje bouřlivé večírky, a protože jí studium jde skvěle a má i dobrou práci, nikdo jí nic nevyčítá. Přijde však chvíle, kdy ztratí půdu pod nohama. Právě tehdy dojde k tragédii…

Snímek se promítal v říjnu na festivalu Filmové babí léto. Režie se ujala držitelka mnoha festivalových ocenění Kinga Dębska. Režii studovala na FAMU v Praze.  V jedné z hlavních rolí se představí Maria Dębska, dcera režisérky. 

(gam)

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test