DOLNÍ LOMNÁ, KARVINÁ / Den bez elektřiny, zejména pokud jsou informace o její plánovaném odstavení předány předem, mohou mít také pozitivní účinky. To se stalo ve čtvrtek 25. dubna v Dolní Lomné.

Učitelky polské základní školy a mateřské školy přišly s nápadem vzít děti tento den na výlet. A to až do Karviné. Počasí se vydařilo, bylo velmi teplo. Z Lomné malí turisté jeli autobusem na nádraží v Návsí. Cestování vlakem do Karviné byl pro mnohé z nich velký zážitek.

Z Hlavního nádraží v Karviné šly pěšky do parku Boženy Němcové. Všechny okouzlil dětský koutek plný dřevěných domků, vysoká věž, vše spojeno žebříky, provazy, se skluzavkami, houpačkami.

Děti se pak s učitelkami vydaly na náměstí. Hlavním cílem byl hrad Fryštát. Ukázalo se, že prohlídkový program je také upraven pro nejmladší, průvodce byl schopen zaujmout i předškoláky svým příběhem a exponáty.

Bylo velmi slunečno, když se děti vrátily do parku, kde byl pro ně připraven neobvyklý oběd v podobě pizzy a zmrzliny. Předtím, než se děti vrátily na nádraží, šly se podívat na zvířata ve speciální zahradě a na přístav u jezera, který znají mimo jiné i návštěvníci festivalu Dolański Gróm, který se tam pořádá.

CR

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test