Čtěte nás! Každý den nové informace!

TĚŠÍN / Mezinárodní konference o šíření informací v rámci projektu „Znalosti bez bariér – inovativní metody výuky pro dospělé“ se uskutečnila ve čtvrtek a pátek (15. – 16. listopadu) v Těšíně. Pořadatelem a hostitelem konference byla Akademie WSB a účastnili se jí zástupci všech organizací účastnících se projektu. Vedoucím projektu byla Akademie WSB ve městě Dąbrowa Górnicza, partnery Polský kulturně-osvětový svaz v České republice, Asociace vědců Poláků na Litvě v Litvě a Asociace Poláků v Lotyšské republice.

Projekt, realizovaný s finanční podporou Evropské komise v rámci programu Erasmus +, Akce 2: Strategické partnerství, vytvořil internetovou platformu (www.wiedzabezbarier.eu), která slouží komplexnímu systému vzdělávání Poláků žijících v zahraničí. Platforma obsahuje tři on-line kurzy umožňující při využití informačních a komunikačních technologií získání kompetencí souvisejících s učením se polštiny, podnikatelských a IT kompetencí. Byly také vytvořeny elektronické učebnice: Vademecum pro uživatele e-learningových kurzů a Metodika pro tvůrce těchto kurzů.

První den konference se uskutečnil v zasedací síni Městského úřadu v Těšíně a ocenil partnery projektu. Přítomné přivítal prorektor WSB Marek Walancik, který později shrnul dva roky práce na projektu. Starosta Těšína, Ryszard Macura poděkoval za realizaci tohoto projektu. Spokojenost s podporou projektu, který slouží vzdělávání dospělých, vyjádřil Jakub Kozłowski, zástupce Národní agentury programu Erasmus + pro vzdělávání dospělých.

Vystoupili také zahraniční partneři projektu. Magdalena Ćmiel z PZKO hovořila o „Identitách dvou generací obyvatel Zaolží“. Tomasz Bożerocki, zástupce Asociace vědců Poláků na Litvě, se zabýval tématem „Možnosti e-learningové platformy v komunikaci sociální paměti“. Ryszard Barkowskis, zastupující Asociaci Poláků v Lotyšsku, seznámil publikum s jeho aktivitou v přednášce „Budování polské identity poznáváním jazyka předků“. V diskusi Leszek Richter představil přítomným práci PZKO.

Druhý den konference, které se zúčastnila i skupina žen z Ženské sekce PZKO, se konala v sídle WSB v Těšíně a měla pracovní charakter. Byly projednány výsledky projektu, možnosti jeho propagace, udržitelnost a perspektivy. Diskusního panelu „Proces předávání znalostí mezi účastníky neformálního vzdělávání“ se zúčastnili také novináři z polských médií z Zaolží, Litvy a Lotyšska.

CR

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také


V Jablunkově se konal sedmý ročník Blešího trhu
Srpen022020

V Jablunkově se konal sedmý ročník Blešího trhu

Návštěvnické centrum na Šancích je už v provozu
Červenec312020

Návštěvnické centrum na Šancích je už v provozu

V Životicích uctí památku zavražděných občanů německými nacisty
Červenec302020

V Životicích uctí památku zavražděných občanů německými nacisty

10 tipů na víkend
Červenec302020

10 tipů na víkend

Na Kozubové se konala tradiční pouť
Červenec272020

Na Kozubové se konala tradiční pouť

Na pouť na Kozubové jednou z několika turistických tras
Červenec252020

Na pouť na Kozubové jednou z několika turistických tras

Výstava starých pohlednic Visly probíhá v plenéru
Červenec222020

Výstava starých pohlednic Visly probíhá v plenéru

Na Kozubovou přes Kamenitý
Červenec182020

Na Kozubovou přes Kamenitý


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test