DOLNÍ LOMNÁ / Osmý ročník vozatajských závodů opět přilákal do Dolní Lomné nespočet návštěvníků. I přesto, že počasí bylo vskutku nevyzpytatelné.

Vpravo, vlevo, nahoru, dolů, přejet kladku, přejet bahno. Trasa pro vozatajská spřežení jako vždy dala zabrat jak koním, tak vozatajům. Počítal se nejenom čas přejezdu, ale i přesnost. Publikum fandilo a fotilo jedna radost.

Piknikovou atmosféru hatilo trochu počasí, které ne a ne si vybrat, zda bude slunečné či deštivé. Občasné přeháňky zkomplikovaly zejména show strongmanů. Ta obnášela například hod skoro devítikilogramovým kamenem a vzpírání, kdy vzpěrnou pomůckou byla více než stokilogramová kláda. Ta však po přeháňkách vážila o něco více a kameny byly nepříjemné kluzké. Pánové odění v kiltech si však poradili.

Návštěvníci sobotní dolnolomňanské akce si kromě zážitků sportovních mohli dopřát i ty jarmareční, neboť stánky nabízely vše, perníkovými srdci počínaje a na vařečkách konče. Široký výběr byl i na jídelníčku – od palačinek a placků po zvěřinový guláš a bigos. Ten poslední jako vždy navařili členové Místní skupiny PZKO.

ikz

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.