ČESKÝ TĚŠÍN / Čtyři stovky žáků Polské základní školy v Českém Těšíně nový školní rok přivítaly tradičně v českotěšínském kině Central. Nejvíce emocí bylo samozřejmě vidět na prvňáčcích, kterých se do školy zapsalo tolik, že byly otevřené tři první třídy.

Žáky prvních tříd tradičně přivítali jejich starší kolegové z deváté třídy. Nejenom jim na uvítanou dali symbolickou květinu, ale je i ubezpečili, že jsou jejich kamarády, kteří jim vždy pomohou.

O tom, že škola není pouze o učení, stresu ze zkoušení a prověrek, ale i o zábavě pak prvňáčky přesvědčil krátký umělecký program.

– Škola není pouze budovou. Je to místo plné různých emocí a hodnot. Všichni jsme součástí tohoto společenství – tvrdili moderátoři.

Dalšími žáky, kteří netrpělivě čekali na zahájení školního roku byli žáci z malotřídních škol z Sibice, Ropice a Těrlicka, kteří do největší polské školy na Zaolší nastoupili do šesté třídy.

Prvňáčky a žáky dalších tříd, taktéž jejich rodiče přivítal ředitel školy Marek Grycz spolu s předsedou sdružení rodičů MASKOT Michałem Kochaniewiczem.

(indi)/tnj

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.