ČESKÝ TĚŠÍN, CIESZYN / V rámci Mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic je naplánováno hned několik vernisáží. První se konala v páteční odpoledne 31. května v Muzeu Těšínského Slezska v Cieszyně. Výstava byla uspořádána v rámci akce Impuls 89 – Třicet let svobody. Třicet let polsko-česko-slovenské spolupráce v oblasti kultury.

Výstava pojmenována „Buďme rodinou“ představuje Polsko-české dny křesťanské kultury, které od roku 1990 pořádá Polsko-česko-slovenská Solidarita.

Během celého 29. Mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic, jehož pořadatelem je těšínská pobočka Polsko-česko-slovenské solidarity a sdružení Člověk na hranici v Českém Těšíně, tedy od 1. do 8. června, je možno také navštívit galerii Těšínského divadla v Českém Těšíně, kde byla instalována dokumentární výstava „Impuls 89“.

Představuje důležité momenty z historie spolupráce českých a polských členů opozice osmdesátých let, událostí roku 1989 ve Vratislavi a na Těšínském Slezsku a historie třicetileté činnosti polsko-česko-slovenských poboček Solidarity.  

Komentáře



CZYTAJ RÓWNIEŻ



Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu pn. Polonia i Polacy za granicą 2023 ogłoszonego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego