Utekl před věřiteli
Obchodník Kesvoň ze Svibice nadělal mnoho dluhů. Protože se mu je nechtělo splácet, v říjnu 1906 utekl neznámo kam.
Velká otrava ryb v Olze
Tisíce otrávených a omámených ryb bylo k vidění 7. října 1906 v Olze v Těšíně. Děti i dospělí je lovili rukama. Četníci zjistili, že otravu ryb způsobila látka, která se do řeky dostala poblíž dnes už neexistující Blankové octárny v Třinci a kontaminovala Olzu až k jejímu ústí do Odry. Způsobená škoda jen v Olze dosáhla přes padesát tisíc tehdejších korun, nepočítaje v to rybníky, napájené z této řeky.
V kostele ho ranila mrtvice
Během návštěvy farního kostela sv. Máří Magdalény v Těšíně v říjnu 1907, starce Josefa Krupu ranila mrtvice. Starý muž za několik dnů zemřel.
Oběsil se ve vězení
Nádeník Viktor Bochenek se jednou v říjnu 1907 pořádně opil a pak tropil v Těšíně výtržnosti. Policisté ho proto odvedli do cely, aby tam vystřízlivěl. Opilec se místo toho rozhodl skoncovat se životem. Z kapesníku si udělal oprátku a pak se oběsil na klice od dveří.
Propouštění dělníků
Mnoho dělníků bylo před nadcházející zimou propuštěno v říjnu 1909 v Třinci z práce. Týkalo se zejména starších, ženatých a s těch s více dětmi. Jak uvedly Noviny Těšínské z 20. října téhož roku, z místních Němců údajně nepřišel o práci ani jediný.
Smrt v kolejišti
Dvaadvacetiletého Aloise Müllera zachytila lokomotiva nákladního vlaku poté, co při přecházení kolejí zakopl a upadl. Mladý muž skonal po převozu do nemocnice. Tragická nehoda se udála v říjnu 1909 v Orlové.
Vězení ho nenapravilo
Zloděj Firlej, původem z Haliče, byl v říjnu 1909 dopaden v Těšíně. Původně kovářský pomocník měl na svědomí vloupání. Krátce před svým zatčením byl propuštěn z vězení v Novém Jičíně, kde strávil osm měsíců za různé krádeže.
Řádily spála a černé neštovice
Nebezpečné a navíc nakažlivé nemoci spála a černé neštovice řádily v říjnu 1909 v Bludovicích. Tuto zprávu přinesly Noviny Těšínské z 20. října téhož roku.
Otrávil se zkaženými potravinami
Horník Kremmer z Karviné zemřel v říjnu 1910 následkem konzumace zkažených potravin. Ošetřující lékař se původně domníval, že příčinou skonu byla cholera.
Kilový hřib
Na těšínském trhu byl v říjnu 1911 k prodeji hřib vážící jeden kilogram. Stál tři koruny.
Zloděj z Gutů
Svého spolupracovníka z hutě v Třinci Pavla Janiczka okradl v říjnu 1917 dělník Pavel Chlebek z Gutů. Vnikl do jeho zamknuté skřínky v šatně a přivlastnil si jeden pár bot, plášť a kalhoty. Během domovní prohlídky u Chlebka se našly pouze boty, které měl zloděj na nohou.
(gam)
Komentáře