Základní škola a mateřská škola s polským jazykem vyučovacím v Karviné 733 01 Karviná-Fryštát, Dr. Olszaka 156
skola@pzskarvina.cz, www.pzskarvina.cz, tel.: 596 317 672
Počet žáků: 153, počet tříd: 9
Školní družina: 6:15–16:45

Škola má výhodnou polohu v centru města. Poblíž se nachází náměstí, knihovna, tři parky, hned vedle školy stojí mateřská škola.

Velká zahrada se zázemím pro výuku tělesné výchovy a aktivity školní družiny zahrnuje hřiště s umělým trávníkem, fotbalové hřiště, běžeckou dráhu, dráhu na skok do dálky a dětské hřiště.

Budova z přelomu 19. a 20. století je pravidelně renovována a obnovována. V současné době máme šest zrekonstruovaných učeben (pro výuku fyziky, chemie a biologie, počítačovou učebnu, multimediální učebnu, školní kuchyň, jazykovou, hudební a výtvarnou učebnu), dílny, čítárnu se školní knihovnou. Nachází se zde rovněž tři školní družiny, každá má své vlastní prostory.

Mimoškolní aktivity, kroužky: konverzace v angličtině, práce s počítačem, sportovní kroužek, rytmika, korektivní cvičení, psaní deseti prsty, divadelní kroužek, sbor, příprava na zkoušky Cambridge, taekwondo, hodiny s rodilým mluvčím (angličtina), ringo, náboženství. Dále v rámci projektů Šablony – Evropské fondy vedeme kroužek logických a deskových her, čtenářský kroužek, doučování klíčových předmětů atd.
Cizí jazyky: angličtina od 1. třídy, ruština od 8. třídy.

Disponujeme velkým množstvím učebních pomůcek, také velmi moderních, jako je např. sada měřících senzorů od Verniera, sedm interaktivních tabulí. Škola se nespecializuje, velký důraz však klademe na matematiku a cizí jazyky.

Snažíme se rozšířit vzdělávání mimo školní budovu, pořádáme vzdělávací exkurze, hodiny v muzeu, v zoo, každoroční výlety do Prahy (třídy V a IX), ob rok zařizujeme třídenní pobyt do Varšavy, příp. jiného velkého města (letos do Vratislavi) či výlety do Anglie, k samozřejmostem u nás patří návštěvy kina, divadla…

Školní parlament organizuje vlastní akce a účastní se školních akcí. Pořádáme Den polské vědy či projek- tové dny. Například jsme natočili film u příležitosti jubilea školy. Odebíráme časopisy z Polska (Świerszczyk, Victor junior, Kumpel). Tradičně připravujeme akce pro rodiče – radovánky, maškarní ples, ve třídách na prvním stupni setkání rodičů s dětmi v rámci tříd, např. Den matek, Den babiček a dědečků atd.

Štítky: , , , ,

Komentáře


Čtěte také


Naplánujte si s námi víkend. Nejzajímavější události na Těšínském Slezsku
Leden262023

Naplánujte si s námi víkend. Nejzajímavější události na Těšínském Slezsku

Beskid Śląski shrnul uplynulý rok. Podívejte se, co plánuje letos!
Leden252023

Beskid Śląski shrnul uplynulý rok. Podívejte se, co plánuje letos!

Clanek
Leden222023

František Kowolowski vystavuje v Trisii

10 tipů na víkend
Leden192023

10 tipů na víkend

Začal soudní proces s Andrzejem Poczobutem. Společné prohlášení předsedů výborů Sejmu a Senátu
Leden162023

Začal soudní proces s Andrzejem Poczobutem. Společné prohlášení předsedů výborů Sejmu a Senátu

Leden122023

Blíží se 56. ročník Slezského plesu. Co připravili organizátoři?
Leden112023

Blíží se 56. ročník Slezského plesu. Co připravili organizátoři?

Tipy na víkend
Leden052023

Tipy na víkend

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.