Základní a mateřská škola s polským jazykem vyučovacím v Ropici
739 56 Ropice 146
byrtusova@zsams-ropice.cz, www.zsams-ropice.cz
Počet žáků: 31 Počet tříd: 3 (2 v Ropici a 1 v Neborech)
Školní družina: 6:15–7:15, 11:20–15:45

Mimoškolní aktivity, zájmové kroužky: anglický jazyk, mladý Evropan, hra na flétnu, včelařství, sport, keramika, IT, šití, doprava, dětský sbor, čtení v místní knihovně. Vydáváme školní časopis „Dzwoneczek szkolny“.
Cizí jazyky: angličtina.

Naše škola je NAŠE. Je malá a velmi milá. Není dokonalá, protože – stejně jako v životě – jsou dobré a špatné dny, někdy je veselo a jindy zas smutno. Ale je oblíbená. Líbí se dětem a učitelům.Ať nám o své škole vyprávějí děti:

„Moje škola je nejlepší na světě. Můj oblíbený předmět je matematika. Opravdu rád jezdím na výlety, nedávno jsme byli v Kozí zahradě (Kozia Zagroda) v Brenne.“ (MCz, 2. stupeň)

„Naše škola je skvělá, protože se nikdy nenudím. Je veselá a zábavná. Během setkání s panem Marcinem Pałaszem jsme si mohli koupit knihy.“ (MK, 2. stupeň)

„Mám ráda svoji školu, protože jsou tu velmi milé a sympatické učitelky. Připravují pro nás skvělé výlety a projekty, které se mi moc líbí. Ve třídě jsme měli módní přehlídku, soutěž Miss, Den plyšových medvídků. Nejraději mám hodiny tělesné výchovy a přírodovědu. Potkala jsem nové kamarády a ti, které znám ze školky, jsou také velmi milí a skvělí. Během přestávek si můžeme hrát a také hrajeme nejrůznější hry. Tato škola je skvělá!“ (AO, 3. ročník)

„Líbí se mi, že chodíme na výlety. Během cesty do zoo jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí, například proč jsou plameňáci růžoví. Ve škole mám spoustu přátel, s nimiž si mohu během přestávek hrát.“ (AT, 4. ročník)

„Miluji naši školu, protože když skončíme vyučování, jedeme do Těšína a poznáváme ho. Učíme se něco nového a přitom nemusíme sedět v lavici! Navštěvujeme památky, procházíme se po náměstí, hledáme v městském lese hvězdnatec zubatý a další jarní květiny. Můžeme si koupit zmrzlinu nebo trubičku se šlehačkou. Když je hezky, během hodin přírodovědy chodíme se sešitem ven a učíme se v přírodě.“ (DČ, 5. ročník)

„Moje škola je zajímavá. Letos jsme měli africký večer. Se svými spolužáky jsem vedl aukci a nasbírané peníze jsme pak poslali do Afriky. O Africe nám vyprávěl pan Samuel z Demokratické republiky Kongo, který do naší třídy přišel se svou ženou a malou dcerou. Ve škole máme různé atraktivní projekty, například: Chutné a zdravé domácí snídaně, Den ovoce, Den poznávání tučňáků. Naši třídu navštívil pán, který strávil několik měsíců v Antarktidě, kde pozoroval život tučňáků. Máme také různé zájmové kroužky. V rámci Kroužku mladého Evropana se dozvídáme nové informace o evropských zemích, zapisujeme si zajímavá fakta a pak vaříme pochoutky z dané země. Mám rád svou školu!“ (MC, 5. ročník)

Těší nás školní výsledky našich žáků a úspěchy v různých soutěžích. Takto nejlépe reprezentují naši školu! Vážíme si také pomoci a podpory našich rodičů, obce a PZKO.

Štítky: , , , ,

Komentáře


Čtěte také


Dožínky v Třanovicích. Průvod projel celou obcí [fotografie]
Září262022

Dožínky v Třanovicích. Průvod projel celou obcí [fotografie]

Děti ze Zaolší u Baltského moře. Pozdravy z druhého turnusu Zelené školy [fotografie]
Září262022

Děti ze Zaolší u Baltského moře. Pozdravy z druhého turnusu Zelené školy [fotografie]

V Horním Žukově se nachází císařův pomník. PZKO Český Těšín-Centrum se tam vydalo na výlet
Září232022

V Horním Žukově se nachází císařův pomník. PZKO Český Těšín-Centrum se tam vydalo na výlet

135. výročí založení Polského klubu v Praze. Představení k výročí
Září222022

135. výročí založení Polského klubu v Praze. Představení k výročí

Dominika Malicka. Když dívka hraje hokej [rozhovor]
Září222022

Dominika Malicka. Když dívka hraje hokej [rozhovor]

11 tipů na víkend
Září222022

11 tipů na víkend

Na Konventu se sešli předsedové místních skupin PZKO. Diskutovali o nadcházejících plánech
Září152022

Na Konventu se sešli předsedové místních skupin PZKO. Diskutovali o nadcházejících plánech

Filmový festival v Těrlicku je skvělým zpestřením deštivého víkendu. Kromě filmů je k dispozici také dětská zóna a chutná kuchyně
Září102022

Filmový festival v Těrlicku je skvělým zpestřením deštivého víkendu. Kromě filmů je k dispozici také dětská zóna a chutná kuchyně

REKLAMA

REKLAMA

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.