Základní škola a mateřská škola z polským jazykem vyučovacím Jana Kubisze v Hnojníku
739 53 Hnojník 6
skola@pzshnojnik.cz, przedszkole@pzshnojnik.cz, www.pzshnojnik.cz
Počet žáků: škola 150 žáků v 9 třídách, mateřská škola 38 dětí ve 2 třídách, školní družina ve 3 třídách pojme až 83 žáků
Školní družina: 6:30–7:30, 11:30–16:30

Základní škola a mateřská škola Jana Kubisze v Hnojníku tvoří celý školní areál, v němž se nachází mateřská škola, pět samostatných tříd na prvním stupni a čtyři samostatné třídy na druhém stupni.

Školní družina je umístěna v samostatné budově. Dětem je k dispozici tělocvična, velké dětské hřiště, pískoviště a zahrada s travnatým hřištěm.

Mimoškolní aktivity, kroužky: anglický jazyk, sportovní kroužky, flétna, šachy, taneční kroužky, sbory, filmový kroužek, mladý plavčík, mladý přírodovědec a další.
Cizí jazyky: angličtina, němčina.

Máme vlastní školní kuchyň a prostornou školní jídelnu. Pro zájemce jsou dveře zařízení otevřené každý den od časného rána do pozdního odpoledne. V mateřské škole realizujeme osnovy „Společně“.

Ve škole učíme podle školní ho vzdělávacího programu „Společně to dokážeme“. Klademe důraz na vlasteneckou výchovu, vážíme si tradic, milujeme a propagujeme folklor naší země. V roce 2014 byla postavena nová mateřská škola, zejména z finančních prostředků z Polska, v následujícím roce se zrekonstruovala budova staré mateřské školy na dvě třídy školní družiny a rovněž dvě třídy ve staré školní budově.

Z evropských fondů byla vyměněna okna v nové i staré budově, udělali jsme novou fasádu, nedávno jsme upravili učebnu fyziky a chemie a částečně také školní kuchyni, včetně jejího rozšíření.

Štítky: , , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.