CIESZYN / Společný projekt Těšínského kulturního centra Dom Narodowy  Těšínského divadla v Českém Těšíně s názvem Polská scéna komorně je zaměřen na prezentaci polského divadla z Českého Těšína na pravém břehu Olzy. Tuto sobotu vás pořadatelé  zvou na další vystoupení.

Na programu je inscenace „Mayday“ v podání herců Polské scény, která bude k vidění 11. května v 18. hod. v sále Domu Narodoweho. Autorem hry je Ray Cooney, který je označován jako mistr frašky, hru režíroval Karol Suszka, autorem scénografie je  Oleksander Owerczuk.

Komedie „Mayday“ je příběhem londýnského taxikáře-bigamisty, který úspěšně vede dva paralelní životy se dvěma milujícími ženami. Nehoda na ulici však způsobuje, že jeho tajemství vychází najevo, což způsobuje lavinu nepředvídatelných a vtipných komplikací. Protagonista dělá, co může, aby skryl svůj dvojí život před svými manželkami, médii a policií.

Dokonalá komedie jevištních situací a vtipný, barevný jazyk dělají „Mayday“ po mnoho let smíchem divákům po celém světě. Tato komedie prostě nestárne.

Štítky: , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.