PRAHA / Dobrodružství populárního londýnského taxikáře bigamisty, hrdiny komedie „1+1=3“ anglického spisovatele Ray Cooneyho, budou v polštině sledovat občané hlavního města České republiky. Představení se bude hrát jako součást cyklu „Polská scéna hostem Polského klubu v Praze“.

Polská scéna Těšínského divadla v Českém Těšíně zahrála premiéru hry „1+1=3“, kterou přeložila Elżbieta Woźniak, v dubnu 2018. Představení režíroval Karol Suszka, který také hraje inspektora Porterhouse. Hlavní roli hraje Tomasz Kłaptocz. Autorem scenografie je Oleksander Owerczuk.

Od své premiéry se hra těší velkým zájmem publika.

Vršovické divadlo MANA v Praze, kde 6. září v 19.00 Polská scéna Těšínského divadla zahraje hru „1+1=3“, představení uvádí jako pražskou premiéru.

CR / tlum.

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.