ČESKÝ TĚŠÍN / Divadelní představení Klub kawalerów (Klub svobodných mužů) od mistra komedie Michała Bałuckého v režii krakovského režiséra Adama Sroki otevře uměleckou sezonu 2017/2018 Polské scény Těšínského divadla v Českém Těšíně. Publikum pak shlédne dalších pět premiér.

Premiéra Klubu svobodných mužů se konala před prázdninami, teď ji uvidí žáci a majitele divadelního předplatného.

První podzimní premiéra je v plánu 7. října. Opět se bude jednat o polskou hru, tentokrát od Emila Zegadłowicze Lampka oliwna (Olivová lampička) – drama o lidských vášních, které probíhá v beskydské vesnici.

Diváci Polské scény Zegadłowicze znají, měli už možnost shlédnout jeho Głaz graniczny a Powsinogi beskidzkie. Lampka oliwna byla poprvé uvedená v Krakově ve 20. letech 20. století.

Premiéra adaptace povídky Vánoční koleda od Charlese Dickense je naplánována na polovinu prosince. Toto představení bude vhodné i pro mladší diváky.

V únoru 2018 se na scénu dostane česká tragikomedie režiséra, scénáristy a dramatika Petra Zelenky Job Interview. V dubnu se do Těšínského divadla znova vrátí bulvární fraška Raye Cooneyho Mayday, kterou někteří diváci pamatují v režii Rudolfa Molińského, a kterou polská scéna uvedla na začátku tohoto tisíciletí.

Květnová premiéra je další nabídkou ze současné divadelní tvorby, konkrétně od francouzského dramatika Erica-Emmanuela Schmitta. Hra Tektonika citů vypráví o nelehkých relacích dvou zdá se, že milujících se lidí. Hra o vášní, stejně jako u Zegadłowicze s tím, že se odehrává v jiné epoše a okolnostech.

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.