Čtěte nás! Každý den nové informace!

ČESKÝ TĚŠÍN / V úterý 20. srpna se zaměstnanci Těšínského divadla usadili v publiku divadla v Českém Těšíně. Po letní přestávce začala nová divadelní sezóna.

Těšínské divadlo tvoří členové tří uměleckých souborů: České scény, Polské scény a loutkové scény Bajka a také zaměstnanci administrativního a technického oddělení. Ředitelem TC je Petr Kracik. Dnes vám představíme repertoár Polské scény.

Ředitel Těšínského divadla Petr Kracik se setkal se zaměstnanci

Polská scéna zahájí sezónu představením „Tango“ od Sławomira Mrożka v režii Michala Spišáka, které bude hrát na začátek školního roku pro studenty Polského gymnázia Juliusze Słowackého v Českém Těšíně.

Pro diváky, kteří mají předplatné, bude hrát představení „Siedem zegarków kopidoła Joachima Rybki”, které režíroval Wiesław Hołdys na základě románu Gustawa Morcinka. Premiéra se konala 29. června.

V září bude polská scéna hrát představení „Siedem zegarków kopidoła Joachima Rybki”

Diváci uvidí představení 8., 14. a 17. září v Českém Těšíně, 3. září v Havířově, 10. září v Třinci, 18. září v Karviné a 25. září v Orlové.

Polská scéna pojede 6. září do Prahy s představením „1+2=3“ Ray Cooney, zatímco „1+2=3 2“ bude k vidění 22. září v Českém Těšíně. Obě představení režíroval Karol Suszka.

V Těšínském divadle skončily prázdniny

Další premiéra se uskuteční 5. října, Polská scéna nabídne hudební představení „Akademia Pana Kleksa“ Jana Brzechwy v režii Katarzyny Deszcz. Scénář připravuje Andrzej Sadowski, hudbu Małgorzata Tekiel. Grzegorz Widera se vtělí do role pana Kleksa.

Režisér Bogdan Kokotek sáhne po nestárnoucí světové klasice a uvede Moliérovu „Školu pro ženy“. Na premiéru divadlo zve 14. prosince.

Tentokrát v publiku Těšínského divadla seděli jeho zaměstnanci

Mladý polský umělec Michał Zdunik bude v Českém Těšíně režírovat hru „Domeček pro panenky (Nora)“ Henrika Ibsena, premiéra je plánována na 5. února 2020.

Ředitel Těšínského divadla Petr Kracik bude režisérem představení „Zločiny srdce“, černé komedie současné americké autorky Beth Henley. Premiéra se bude konat 18. dubna.

V repertoáru Polské scény bude také diváky oblíbená fraška. „Soukromou kliniku“ Johna Chapmana a Davea Freemana bude režírovat Karol Suszka, premiéra by se měla uskutečnit 23. května.

CR / překl.

Štítky: ,

Komentáře


Čtěte také


Parfém jako dárek: čemu věnovat pozornost při výběru
Září062020

Parfém jako dárek: čemu věnovat pozornost při výběru

Parašutisté si dají dostaveníčko ve Visle
Září272020

Parašutisté si dají dostaveníčko ve Visle

9 tipů na víkend
Září242020

9 tipů na víkend

10 tipů na víkend
Září172020

10 tipů na víkend

V Jablunkově se konal čtvrtý ročník výstavy králíků, drůbeže a exotického ptactva
Září162020

V Jablunkově se konal čtvrtý ročník výstavy králíků, drůbeže a exotického ptactva

Před 81 lety nacisté vypálili synagogu v Ustroni
Září152020

Před 81 lety nacisté vypálili synagogu v Ustroni

Muzeum v Ustroni zve na Rodinný modelářský piknik
Září112020

Muzeum v Ustroni zve na Rodinný modelářský piknik

10 tipů na víkend
Září032020

10 tipů na víkend


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie".

Website Security Test