Základní škola s polským jazykem vyučovacím ve Svibici
737 01 Český Těšín, Polní 10
ruckova@zsptesin.cz, tel.: 595 530 510, https://fb.me/zspsvibice
Počet žáků: 47, počet tříd: 3
Školní družina: 11:45–16:00

Naše škola se nachází ve dvoupatrové samostatně stojící budově. V přízemí je mateřská škola a v patře jsou třídy prvního stupně základní školy. V roce 2014 byla budova zrekonstruována, škola získala nová okna a fasádu. Výuka v naší škole začíná v 8:00.

Po vyučování mohou děti využít dobře vybavenou školní družinu, která je otevřena od 11:45 do 16:00. Když je pěkné počasí, tráví děti spoustu času venku, protože disponujeme velkou oplocenou plochou, jejíž součástí jsou sportovní a dětské hřiště. V areálu školy se nachází také malá počítačová učebna a školní knihovna. Škola rovněž zajišťuje dětem školní obědy. Účastníme se programu „Ovoce a zelenina do škol“.

Pořádáme zajímavé vzdělávací výlety a projektové aktivity, kde se děti nejen učí, ale také se skvěle baví a přitom poznávají svět kolem sebe. Zároveň připravujeme spoustu dalších skvělých akcí, kterých se naši žáci ochotně účastní (karneval, noc ve škole a další).

Poskytujeme širokou nabídku mimoškolních aktivit, včetně šachových a keramických kroužků, výuky angličtiny zábavnou formou. Máme také kroužek logických her či čtenářský, kde žáci poznávají zajímavou literaturu, učí se pracovat ve skupině a zároveň mají příležitost rozvíjet své jazykové dovednosti při tvoření vlastní knihy pod vedením učitele.

Mimoškolní aktivity, kroužky: katolické a evangelické náboženství, kroužek anglického jazyka, keramický kroužek, kroužek deskových her LOGIK, kroužek čtení, šachový kroužek.
Cizí jazyky: angličtina.

Nabízíme vyrovnávací kurzy pro děti, které mají potíže se zvládnutím znalostí a dovedností stanovených v základním vzdělávacím programu. Školní život provází velmi příjemná a rodinná atmosféra. Klademe velký důraz na pedagogickou práci, jejímž důležitým prvkem je vlastenecká výchova. Učíme základy kamarádství a empatie vůči ostatním lidem a zvířatům, čímž formujeme osobnost dítěte.

Bezpečnost našich žáků má pro nás velký význam, a proto je škola po celou dobu uzavřena a vybavena interkomem. Naším cílem je škola, kde se dítě cítí oblíbené a akceptované svými spolužáky, motivované k získávání znalostí a dovedností díky využívání různých způsobů a metod učení, povzbuzované k samostatnému prozkoumávání tajemství poznání, ke spolupráci s ostatními a vytváření něčeho pro ostatní. Učitelé v naší škole jsou průvodci v různých oblastech literatury, kultury a poznání, které se snažíme předávat našim žákům.

Nezbytným prvkem tohoto vzdělávání je věnovat pozornost tomu, aby žák rozvíjel své zájmy, nadání a nadšení, aby byl schopen samostatně a kreativně myslet, aby dokázal zpracovat a využít získané znalosti a uměl dobře využívat dostupné zdroje informací. Staré latinské přísloví říká „ne pro školu, ale pro život se učíme“ a toto se snažíme realizovat prostřednictvím různých metod vyučování ve škole.

Štítky: , , ,

Komentáře


Čtěte také


10 tipů na víkend
Prosinec082022

10 tipů na víkend

10 tipů na víkend
Prosinec012022

10 tipů na víkend

Skvělá párty. Tři koncerty během jednoho večera. Taková byla „Střelniční ve zvucích“
Listopad302022

Skvělá párty. Tři koncerty během jednoho večera. Taková byla „Střelniční ve zvucích“

Škola v  Dolní  Lomné připravila adventní jarmark. Spojila tři generace
Listopad292022

Škola v Dolní Lomné připravila adventní jarmark. Spojila tři generace

Hledání předků z Ostravy. Možná nám můžete pomoci?
Listopad292022

Hledání předků z Ostravy. Možná nám můžete pomoci?

Mateřská škola v Oldřichovicích funguje již 95 let. Učitelky a děti připravily kouzelný večer
Listopad282022

Mateřská škola v Oldřichovicích funguje již 95 let. Učitelky a děti připravily kouzelný večer

Virtuální bitva o Zaolší. Mladí lidé změří své síly v e-sportovním turnaji
Listopad282022

Virtuální bitva o Zaolší. Mladí lidé změří své síly v e-sportovním turnaji

10 tipů na víkend
Listopad242022

10 tipů na víkend

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.