Základní škola H. Sienkiewicze s polským vyučovacím jazykem v Jablunkově, pobočka v Dolní Lomné
739 91 Dolní Lomná 70

Škola se nachází v nádherném prostředí, a proto těžíme z blízkosti přírody nejen při výuce přírodovědných předmětů, ale také na hodinách výtvarné výchovy nebo praktických dílnách.

Tělesná výchova také často probíhá venku. Každý žák naší školy má běžky, takže v rámci tělesné výchovy a školní družiny chodíme na běžecké tratě.

Mimoškolní aktivity, kroužky: šachový kroužek, kroužek angličtiny, taneční kroužek, sportovní kroužek + v zimě běžky, kurzy skateboardingu.
Cizí jazyky: angličtina, kurzy polštiny pro rodiče.

Naše škola má rodinnou atmosféru, úzce spolupracujeme s mateřskou školou. Během školního roku pořádáme společné akce s rodiči (např. pomoc ve školní zahradě spojená se smažením vaječiny, školní ples, kulig, integrační setkání rodičů, radovánky, výlety …).

Během školního roku se naši žáci aktivně účastní soutěží v nářečí, dále také pěveckých, recitačních, matematických, sportovních a výtvarných.

Děti, které navštěvují naši školu a mateřskou školu, se učí nejen samostatnosti, ale také skupinové spolupráci, pomoci mladším a vzájemné toleranci.

Štítky: , , , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.