Poslední akce v letošním karnevalu pořádána Místní skupinou PZKO v Havířově-Bludovicích byla pojmenována Podwieczorek ostatkowy. Jelikož se dle názvu měla konat podvečer, začala už v 16 hod.

Podwieczorek ostatkowy je bludovickou MS PZKO pořádán již několik let. Letos se však poprvé konal v sobotu. – Obvykle se akce konala uprostřed týdne, ale stala se natolik populární, že jsme byli požádání, abychom ji uspořádali v sobotu – vysvětlila Alicja Kelerberg – členka výboru místní skupiny, která akci provázela slovem.

V uměleckém programu se předvedl regionální soubor Błędowice. Tentokrát však nepředstavil lidové tance, a ryze karnevalový repertoár. Mladí tanečníci skvěle zatančili polonézu, mazura a následně úryvek z musicalu.

– Pokaždé bylo na programu taneční vystoupení, tentokrát bylo více karnevalové, a ne pouze plesové – vysvětlila Alicja Kelerberg.

Taneční vystoupení střídal hudebník Jiři Erlebach, který se převtělil do Elvise anebo sboristy z Alexandrovců, a bavil publikum rozmanitým repertoárem.

Dalším bodem na programu bylo vystoupení Klubu Średniaka. Pánové se s nemalou dávkou humoru předvedli ve skotských tancích či ve snaze o ně, a publikum bylo nadšené.

Následně, po chutné večeři, se do tance pustili i účastníci akce. Protože se Podwieczorku ostatkoweho zúčastnilo zhruba 150 osob, o tanečníky z řad účastníků nebyla nouze. Tančily všechny věkové skupiny. Hudba byla v režií  Władysława Folwarczneho.

(indi)

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.