HAVÍŘOV-SUCHÁ / Když papučový ples, tak papučový. Alespoň tak se k tomu postavili účastníci plesu, který pořádala 2. března Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu v Havířově-Suché.

Akce byla komorní – na plese se v papučích sešlo zhruba 40 členů skupiny a jejich přátel z okolí. Humor a chuť k zábavě nechyběly nikomu.  

Akce začala recitací básně Bal w Operze od Tuwima s tím, že se jednalo o  předělanou verzi v humorném duchu pro potřeby akce. Jejím autorem a přednášejícím zároveň byl předseda MS PZKO Franciszek Jasiok. Následně se členové skupiny předvedli v kabaretu, konkrétně ve scénce, jak v budoucnu může vypadat objednávka pizzy po telefonu.

Na programu byly rovněž dvě vědecké přednášky, samozřejmě humorné. Jedna pojednávala o plesech, druhá o papučích. Následná taneční zábava byla skvělá, k tanci hrál DJ Jędrzejczyk.

Samozřejmě nechyběly také tradiční plesové prvky – květiny, kotiliony a tombola. A, jak jinak, rovněž soutěž o nejkrásnější papuče. První místo patřilo papučím Tomka Foltýna, druhé Basi Foltyn, třetí Dance Juchna. Popravdě řečeno vyhráli všichni účastníci plesu – když celou noc protančíte v papučích, nohy nijak moc nebolí.

(indi)

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.