Nevíte kam o víkendu? Máme pro vás několik návrhů: 

 1. „Císařovy nové šaty“

Scéna Bajka Těšínského divadla zve na premiéru nového představení. V inscenaci zpracované na motivy známé pohádky Hanse Christiana Andersena uvidíte herce, loutky, nápaditou scénografii a především krááásné císařovy nové šaty. Premiéra v pátek v 17 hod.

2. Společné tancování s Rytmikou

Malí tanečníci ze souboru Rytmika zvou své rodiny na představení, po kterém bude následovat společné tancování účinkujících a hostů. Akce se bude konat v pátek v KASS Střelnice od 17 hodin. Vystoupí Rytmika a Olza.

3. Zahájení fotografické výstavy v Avionu

Na výstavu Jana Kufy Kičeroka zvou Spolek Půda a Městská knihovna Český Těšín. Vernisáž fotografické výstavy se bude konat v pátek v 17 hod. v literární kavárně Avion. Fotografie budou zde k vidění do 28.2.

4. Beseda s Alicji Urbanik-Kopeć

Na besedu s autorkou knihy „Anioł w domu, mrówka w fabryce” zve v pátek Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszyně. Alicja Urbanik-Kopeć je univerzitní učitelka, zabývá se polskou literaturou a kulturou XIX století. Setkání s autorkou začne v 17 hodin.

5. Valentýnský koncert

Na benefiční valentýnský koncert v Divadle A Mickiewicze w Těšíně zvou v pátek místní středoškoláci. Koncert s názvem Stacja „Miłość” proběhne dvakrát: v 11 a v 17 hodin. Výtěžek z koncertu bude věnován hospici sv. Lukáše Evangelisty v Těšíně.

6. Cestovatelská přednáška na chatě Ostrý

Expedice na Manáslu, osmou nejvyšší horu světa – to bude téma další z cyklu cestovatelských přednášek na Chatě Ostrý, která proběhne v pátek od 17 hodin. O cestě do Nepalu a na vrchol Manáslu bude vyprávět Martin Matúšů.

7. Cestovatelská přednáška v Archeparku 

Cestovatelka Lucie Tomiczková se během besedy v Archeoparku v Chotěbuzi podělí o zážitky z cestování železnici napříč Marokem. Přednáška se bude konat v sobotu od 14 do 16 hod.

8. Ples v Havířově-Bludovicích

Plesová sezóna pokračuje. O nadcházejícím víkendu se můžete vydat třeba do Havířova-Bludovic, kde v Domě PZKO proběhne tradiční Ples. Začátek v 19 hodin. V kulturním programu vystoupí regionální soubor Błędowice a tanečnici souboru Flidur. K tanci budou hrát M. Pasza a kapela  iBand.

9. Bon Żur – soutěž ve vaření „żuru“

V sobotu zveme na zajímavou akci na náměstí do polského Ustronie. Od 12 hodin budou zde soupeřit kuchaři, kteří uvaří tradiční polskou polévku „żur“. Součásti akce bude prezentace ekologických kotlů.

10. Koncert Anny Marie Jopek

Divadlo A. Mickiewicze w Těšíně zve v neděli na výjimečný koncert. Do Těšína totiž přijede známá jazzová zpěvačka Anna Maria Jopek. Koncert začne v 19 hodin.

(pe)

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.