Připravili jsme pro Vás přehled sedmi zajímavých kulturních akci, které se budou konat v regionu o nadcházejícím víkendu.

1.Vozatajské závody

V sobotu se v Dolní Lomné konají vozatajské závody. Na programu dne od 10 hodin budou soutěže jednospřeží, dvojspřeží, čtyřspřeží, rej kočárů, pony dostih, lomňanské derby pro děti, bohatý doprovodný program. Akce začíná v 10 hodin. V 18. 00 vystoupí Khatiana bříšní tanečnice, v 19.30 bude světelná a laserová show.

2. Procházky se Zámkem Cieszyn

V rámci prázdninových komentovaných procházek, které pořádá Zámek Cieszyn, se můžete o tomto víkendu vydat pozorovat ptáky do obce Ochaby aneb na Zámecký vrch po stopách bylinek.  Ochaby – sraz v sobotu v 7.00 na parkovišti u kostela, Zámecký vrch v Cieszyně – sraz v neděli v 10 hod. u infocentra Zamek Cieszyn.

3. Jablunkovský jarmark

Jablunkov zve na tradiční oslavy s bohatým programem pro celou rodinu. V sobotu a neděli se můžete těšit na koncerty, vystoupení, jarmark a další atrakce. V sobotu v 16 hodin odstartuje běh pro Jablunkov. V nedělí vystoupí mj. Gorol, Stanley Dixie Band, Javořina.

4. Dny obce Istebné

Polská Istebna  zve o víkendu na dny obce. V sobotu v areálu pod skokanským můstkem od 18 hod. na programu budou m.j. vystoupení folklorních souborů a kapel, v neděli kromě koncertů také soutěž Nejkrásnější horalka. Po oba dny od 12 hod. lunapark.

5. Petřvaldská pouť 

Město Petřvald zve na tradiční  pouť a jarmark, které se budou konat v sobotu a neděli v prostorách TJ Petřvald. Připraveny budou prodejní stánky, ve kterých řemeslníci předvedou rukodělnou práci a své výrobky budou také prodávat. Začátek vždy v 9 hodin. Velké množství pouťových atrakcí.

6. Přehlídka národnostních menšin 

K létu v Třinci patří  Přehlídka národnostních menšin, která v neděli roztančí a rozezpívá náměstí Svobody. Na scéně vystoupí Poláci, Slováci, Řekové a Romové a chybět nebudou ani dobroty z jednotlivých národních kuchyní. V letošním roce se můžete těšit na novinku v podobě pěvecké soutěže v duchu SuperStar, která odstartuje ve 13.00 hodin

7. Hudební léto

Letní koncerty se konají během prázdnin každou neděli v Parku pokoju v Cieszyně. Tentokrát vystoupí skupina Jazz Dinos. Začátek v 17 hodin. Vstup volný.

(pe)

 

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.