E-mail: halina.szczotka@zwrot.cz

1. Noční procházka Zámeckým vrchem

Ve čtvrtek a sobotu zveme na komentovanou procházku Zámeckým vrchem v Cieszyně, která začne po setmění. Sraz účastníků ve 20.30 u turistického informačního centra.

2. Kaj indzi inakszy – u nas po naszymu!

Cieszyńský Dom Narodowy a SVČ Amos Český Těšín zvou v pátek  na další z cyklu folkloristických akcí s názvem „Kaj indzi inakszy – u nas po naszymu”. Na náměstí v Cieszyně od 14 hod. na programu budou: vystoupení lidových kapel, workshopy pro děti, prodej rukodělných práci, stánky s regionálními pochoutkami.

3. Vzpomínková akce

Místní skupina PZKO Třinec – Dolní Líšná pořádá v pátek setkání u památníku obětem II světové války. Sraz v 17 hod. u Domu PZKO. Po položení věnců následuje společné posezení v Domě PZKO.

4. Złoty Kłos

V rámci Mezinárodní prohlídky regionálních souborů „Złoty Kłos” v Zebrzydowicích již od středy vystupují soubory z Polska a z České republiky. V pátek od 10.00 se odehraje druhá část soutěžních vystoupení.

5. Jan Szymik a Hardy Marzuki o divadle a The Beatles

Regionální knihovna Karviná, Oddělení polské literatury zve na hudební večer. V Literárním salónu v Karviné-Mizerově vystoupí v pátek od 18 hodin herec Jan Szymik a kytarista Hardy Marzuki.

6. Den matek z Doubravě

Místní skupina PZKO Doubrava zve v sobotu na setkání u příležitosti Dne matek. Od 15 hod. na programu bude hudební představení s názvem „Historia muzyki w pigułce”. Dějiny hudby originálním a vtipným způsobem představí Duo Vrámoll. Po programu společné posezení.

7. Koncert v Ustroni

V neděli doporučujeme rovněž výlet do Ustroně, kde proběhne koncert souboru Estrada Regionalna Równica. Začátek v 11 hodin na horní stanici lánové dráhy Czantorie. Na programu budou i další atrakce.

8. Na kole s „Olzou“

Cyklistický spolek „Olza” PTTS Beskid Śląski zve ne nedělní výlet na kolech. Sraz účastníků v 9.45 u požární zbrojnice v Masarykových sadech v Českém Těšíně. Kam se cyklisté vydají, zůstane záhadou  téměř do konce. Každopádně je čeká cca 20 km nepříliš náročné cesty.

9. Rodinný piknik v Bocanovicích

Místní skupina PZKO v Bocanovicích připravila nabídku pro celou rodinu. V neděli na zahradě Domu PZKO se bude konat rodinný piknik. Akce bude zahájena v 10.30 hodin. Na programu je mj společný oběd s tradiční polskou kuchyní, přehlídka Sboru dobrovolných hasičů, společná vycházka.

10. Vítaní jara v Loukách

Na vítaní jara a pálení čarodějnic zvou v neděli dopoledne Poláci z Louk. Akce začne v 15.30 na místním hřišti. Doporučujeme obléct si nějaký originální tematický kostým.

(pe)

 

Štítky:

Komentáře


Čtěte také


Naplánujte si s námi víkend. Nejzajímavější události na Těšínském Slezsku
Leden262023

Naplánujte si s námi víkend. Nejzajímavější události na Těšínském Slezsku

Beskid Śląski shrnul uplynulý rok. Podívejte se, co plánuje letos!
Leden252023

Beskid Śląski shrnul uplynulý rok. Podívejte se, co plánuje letos!

Clanek
Leden222023

František Kowolowski vystavuje v Trisii

10 tipů na víkend
Leden192023

10 tipů na víkend

Začal soudní proces s Andrzejem Poczobutem. Společné prohlášení předsedů výborů Sejmu a Senátu
Leden162023

Začal soudní proces s Andrzejem Poczobutem. Společné prohlášení předsedů výborů Sejmu a Senátu

Leden122023

Blíží se 56. ročník Slezského plesu. Co připravili organizátoři?
Leden112023

Blíží se 56. ročník Slezského plesu. Co připravili organizátoři?

Tipy na víkend
Leden052023

Tipy na víkend

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.