1. Letní plackový večer

Kdy: pátek 13 srpna, 18.00
Kde: Bukovec, areál Obecního úřadu

Placky se budou prodávat od 18.00 hodin, v 19.00 začne živelná hudební show s houslistou, zpěvákem a bavičem Jiřím Erlebachem. Užijete si rock, pop, country, irské melodie i romantické skladby. Od  21.00 diskotéka.

2. Koncert kapely Czymuni

Kdy: pátek 13 srpna, 17.00
Kde: Český Těšín, Čítárna a kavárna Avion

Městská knihovna zve na koncert lidové kapely Czymuni, která zahraje nejen horalskou hudbu karpatského oblouku a okolních kopců, z Těšína přes Bukurešť až po Moskvu.

3. Vojenský piknik

Kdy: sobota 14 srpna, 13.00
Kde: Kaczyce, Dom Ludowy

Program letošního Vojenského pikniku v polské obci Kaczyce Wielkie začne ve 13.00 prohlídkou vojenské techniky. Od 15.00 zahraje DJ Martin. V nabídce budou grilované speciality, vojenská hrachová polévka a další.

4. Rockování nad Olzou

Kdy: sobota 14 srpna, 14.30
Kde: Český Těšín, Park A. Sikory

Kulturní a společenské středisko Střelnice zve na jednodenní rockový festival pod širým nebem. Festival odstartuje v 15 hod. mladičká punk-rocková kapela z Českého Těšína Žáby z garáže. Dále vystoupí skupiny Seppuka, Trautenberg, Morčata na útěku, Tři sestry, Carpatia castle.

5. Den obce Smilovice

Kdy: sobota 14 srpna, 14.00
Kde: Smilovice, areál Sportcentra 

V rámci obecních slavnosti se budou místní a přespolní celé odpoledne a večer bavit při živé hudbě (country kapela Pár strun, Karel Gott revival, Dolbend, Kabát revival live, Smolaři), a ochutnají kulinářské speciality místních spolků. Připravený bude taky program pro děti.

6. Časy Habsburků 

Kdy: sobota 14 srpna, 11.00
Kde: Cieszyn, Český Těšin

Zamek Cieszyn a Městská knihovna v Českém Těšíně zvou na další z cyklu procházek Objevuj Těšín bez hranic. Tentokrát účastníci navštíví místa spojená s historií rodu Habsburků, a to jak na polské, tak na české straně hranice. Sraz u infocentra na Zámeckém vrchu.

7. Hasičský den

Kdy: sobota 14 srpna, 13.00
Kde: Stanislavice

Na hřišti v Stanislavicích ve 13 hodin odstartuje soutěž v požárním útoku Memoriál Jana Stoklasy, dále na programu budou válečná zóna přímo na hřišti, fotokoutek a další atrakce, od 20 hod. hasičská zábava.

8. Ostravské fauna trhy

Kdy: sobota 14 srpna, neděle 8 srpna
Kde: Ostrava, výstaviště Černá louka

Trhy určeny pro všechny milovníky zvířat. V sobotu: okrasné ptactvo (6.00 – 12.00), akvaristika, potřeby pro psy a kočky, drůbež, holubi (8.00 – 12.00). V neděli: teraristika, drobní savci, bezobratlí, králíci (6.00 – 12.00).

9. Těšínský piastovský jarmark

Kdy: neděle 15 srpna, 9.00-18.00
Kde: Cieszyn

Na jarmarku na náměstí v Cieszyně zhlédnete mnoho rukodělných prací. Sejdou se zde rukodělní prodejci a výrobci, kteří nabídnou své originální výrobky. Tak jako každý rok, zde bude široký výběr dekoraci, bižuterie, hraček a dárků.

10.Staropolský slovanský jarmark

Kdy: neděle 15 srpna, 12.00
Kde: Hażlach

Pojďte se přenést do dob staroslovanské kultury a navštivte v neděli polskou přihraniční obec Hażlach. V rámci jarmarku proběhnou např. ražba mincí, ukázka a vyprávění o kulinářských tradicích Slovanů, projížďky na ponících, stánky se suvenýry a další.

(pe)

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.