Jako každý týden i tentokrát jsme pro vás připravili výběr z víkendových akcí v našem regionu. Bude z čeho vybírat!

1. Festival Viva il canto
V rámci Festivalu vokální hudby v Cieszyně v Divadle Mickiewicze právě dnes v 18 hod. vystoupí orchestr, pěvecký sbor a sólisté Polské královské opery (opera Wesele Figara). Zítra, tedy v sobotu je rovněž v 18 hod. na programu vystoupení Reprezentačního orchestru pohraniční stráže (Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej).

2. Oslavy výročí chaty Martiňák
Vydejte se v pátek společně s Polským tuisticko-sportovním spolkem v ČR Beskid Śląski do Horní Bečvy na oslavy jubilea horské chaty Martiňák. Oslavy začnou v 11.00 hodin. v 7.15 odjíždí autobus z Karviné, v 7.45 z Českého Těšína, v 8.05 z Havířova, zastávka Těšínská”.

3. Hrčavský gastronomický festival a beerfest
Gastronomický festival a beerfest čeká na všechny zájemce v sobotu od 12.00 hodin na Hrčavě.
Návštěvníci se mohou těšit nejen na regionální speciality, ale také na několik druhů piva vyráběného v okolních minipivovarech. Vše doplní bohatý kulturní program.

4. Mobilní muzeum
Netradiční setkání s historií nabízí Mobilní multimediální muzeum, které v sobotu přijede do Cieszyna. Od 10 do 16 hodin na cieszyňském náměstí bude možné shlédnou výstavu u příležitostí 100 let nezávislostí polského státu.

5. Za Československo
Archeopark w Chotěbuzi zve v sobotu na celodenní akci u příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československé republiky. Na programu jsou: prezentace dobových československých ozbrojených složek, filmy s válečnou tematikou, dobová módní přehlídka a výstava replik prvorepublikových oděvů, výstava Škola základ života, prohlídka vojenského opevnění, dobová bojová ukázka v otevřeném terénu.

6. Zavíraní meandrů Odry
Vodácká sezóna na řece Odře u Bohumína jde do finále. Na letošní poslední plavbu vodáci vyrazí v sobotu, kdy symbolicky uzamknou místní chráněné meandry. Zájemci si mohou řeku sjet na kajacích z městské půjčovny. Na vodáky čeká 6,7 kilometru dlouhá trasa ze Starého Bohumína k výstupnímu místu do polského Zabełkowa. Sraz účastníků v 9.30 u nástupního místa ve Starém Bohumíně.

7. Běh na Filipku
Obec Návsí požádá 5. ročník běžeckého závodu. Přijďte v sobotu v 9.30 k obecnímu úřadu v Návsí… a hurá nahoru na Filipiku. Celá trasa povede po asfaltu a lesních cestách. Poběží se v několika kategoriích, pro nejmladší závodníky bude připravená kratší trať.

8.Přehlídka amatérských divadelních skupin
Místní skupina PZKO Mosty u Jablunkova spolu se souborem Górole zvou na Přehlídku
amatérských divadelních skupin hrajících nářečím, která se bude konat v neděli v Domě PZKO od 16 hodin. Vystoupí divadelní skupina z Milíkova, která představí humornou divadelní hru „FLACHA“ aneb „Jak to hań downij było“.

9. Koncert Srdce Evropy
V neděli rozezní Náměstí svobody v Třinci benefiční koncert Srdce Evropy. Výtěžek z koncertu poputuje na dobročinné účely a podpoří činnost místních neziskových a příspěvkových organizaci. Program odstartuje ve 14.30. Současně s koncertem bude v neděli a následně i pondělí probíhat na náměstí Svobody preventivní akce pořádaná Ligou proti rakovině s názvem Každý svého zdraví strůjcem.

(pe)

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.