Tak, jako vždy přinášíme několik zajímavých víkendových nápadů

1. Fotografická benefice kněze Kazimierza Suchanka.
V pátek v kavárně Avion bude zahájena výstava u příležitostí 90. narozenin kněze Kazimierza Suchanka, věnována jeho fotografické tvorbě. Pořadatelem výstavy, která potrvá do 31. května, je Zaolziańskie Towarzystwo Fotograficzne.

2. Výstava „Zręczne ręce dawniej i dziś”
Klub žen Místní skupiny PZKO Třinec-Staré Město připravil výstavu rukodělných výrobků, která bude k vidění v pátek a sobotu (9.00 -17.00 hod.) v sídle MS v Třinci na ulici 1 máje. Členky PZKO připraví pro hosty i pohoštění.

3. Trojkoncert
V páteční večer se vydejte do hotelu Grůň v Mostech u Jablunkova, bude se zde konat Trojkoncert skupiny Blaf, Pavla Tabáska a Mendoše. Začátek v 19.00 hodin na hotelu Grůň.

4. Bystřický ZLOT
Jedna z nejznámějších hudebních akcí v regionu proběhne v sobotu v Parku PZKO v Bystřici. Vystoupí polská rocková legenda – skupina Perfect, známá slovenská formace IMT Smile, český Žlutý pes, zahraje i Ampli Fire, na závěr akce pak Cafe 80.

5. Vendryňský vandr
Vydejte se společně s členy PTTS „Beskid Śląski” na 37. Vendryňský Vandr – turistický pochod po obci Vendryně. Prezentace v sobotu od 7.00-10.00 hod, v Kulturním domě Czytelnia a DPS Zaolší. Připravené jsou 4 trasy pro pěší a trasa pro cyklisty.

6. Otevírání pramenů s ochutnávkou regionální kuchyně
V Karviné začne letošní lázeňská sezóna symbolickým Otevíráním pramenů. V sobotu v parku u kavárny Rosa v Rehabilitačním sanatoriu v Hranicích se můžete těšit na zajímavá vystoupení a další atrakce. Na programu je od 14.30 hod. taneční vystoupení Juventus Karviná, zazpívají Monika Absolonová a Mňága a Žďorp.

7. Májová veselice a Forest Man
Májová veselice začíná v Řece na prostranství u OÚ Řeka ve 14.00 hod. Předtím se bude konat soutěž Forest Man. V rámci veselice se můžete těšit na bohatý kulturní a doprovodný program pro malé i velké, zahrají mj. Hodiny a Mirai.

8. Setkaní v PZKO, vaječina a cestovatelská beseda
Místní skupina PZKO Karviná-Nové Město zve v sobotu své členy a ostatní zájemce na společné setkání. Od 15.30 hod. bude připravena vaječina, na programu je i cestovatelská beseda o cestě po Spojených státech.

9. Łómniańsko półka”
Příznivci ovocných destilátu si přijdou na své v sobotu v Dolní Lomné. Místní skupina PZKO zve do Domu PZKO na soutěž „Łómniańsko półka”. Začátek v 17 hod. Každý host bude mít příležitost ochutnat všechny soutěžní vzorky. K poslechu zahraje kapela Bukoń.

10. Květnový koncert
110 let pěveckého sboru „Lutnia“ budou v nedělí slavit v Dolní Lutyni. Místní skupina PZKO zve na koncert do kostela sv. Jana Křtitele. Od 15 hod. zde vystoupí kromě „Liry“ také pěvecké sbory Zaolzie a Hasło, taktéž hosté z Polska. Po koncertu se oslavy přesunou do Kulturního domu, kde zazpívají Niezapominajki.

(pe)

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.