KARVINÁ / Hudební večer v Literární kavárně Regionální knihovny v Karviné-Mizerově byl vlastně setkáním přátel, dobrých známých a  spolužáků. Všichni strávili čas v příjemné atmosféře plné vzpomínek a humoru.

Setkání s názvem „Herec Jan Szymik, kytarista Hardy Marzuki v divadle a The Beatles“ pořádalo Středisko polské literatury Regionální knihovny v Karvině-Fryštátě v pátek 3. května. Žijící současně v Praze karvinský rodák Jan Szymik hostil v knihovně ve Fryštátě v červnu loňského roku na setkání se studenty polské školy a v diskusním klubu.

Tentokrát také nechyběly vzpomínky, Szymik vyprávěl několik příběhů z divadelního života. Byl žákem Polské základní školy v Karviné-Novém městě, je absolventem Polského gymnázia v Orlové, vystudoval pražskou DAMU současně hraje v pražském Divadle ABC.

Jelikož se jednalo o hudební večer, nechyběla hudba a předvedení hudební dovedností. Szymika doprovázel Hardy Marzuki, kytarista a zpěvák, člen hudební skupiny Hamleti.

Jak začala jejich spolupráce? Dva fanoušci The Beatles se jednou setkali v Praze: Polák ze Zaolší Jan Szymik a Hardy Marzuki z Indonésie. Zkusili si společné hraní a zpívání, a posluchačům se líbili.  Teď už mají své příznivce také v české části Těšínského Slezska.

CR

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.