ZEBŘIDOVICE / Již několik let se Klub žen Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu v Karviné-Fryštátě  účastní gastronomické regionální velikonoční soutěže Regionalny Konkurs Potraw i Wypieków na Zapusty i Wielkanoc. Soutěž se koná v Zebřidovicích, a letos fryštácké dámy získaly cenu za koláčky se sýrem.  

V sobotu 6. dubna v sále kulturního centra v Zebřidovicích se regionální velikonoční gastronomická soutěž konala již po šestnácté. Ústředním tématem byly Dorty, kołocze, krepliki i insze placki (tedy dorty, koláče, koblihy a jiné placky). V rámci akce se konal rovněž Velikonoční jarmark na Zámeckém náměstí.

Cílem soutěže, kterou pořádá Obecní kulturní středisko v Zebřidovicích,  je pokračování v kulinárním dědictví, prezentace jídel a sladkostí regionu, zejména těch, které byly připravené podle starých receptů.

V kategorii Velikonoční košík jednu z cen získaly členky Klubu žen z fryštátského MS PZKO. Porotě nejvíce chutnaly jejich koláčky se sýrem. Z České republiky se soutěže zúčastnily také dámy z Informačního centra v Petrovicích u Karviné. Cenu získaly za zákusky „ptysie“, tj. věnečky. Všichni účastníci obdrželi pamětní diplomy.  

CR

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.