TĚŠÍN / Nedávno jsme informovali o křtu polsko-českého alba „Československá a polská architektura na Těšínském Slezsku v meziválečném období“, o kterém mluvil v Muzeu Těšínského Slezska Mariusz Makowski, jeden z jeho autorů. Dnes přinášíme smutnou zprávu, že Mariusz Makowski zemřel.

Byl znám všem, kteří se zajímali o historii našeho regionu. Mariusz Makowski byl autorem řady publikací věnovaných dějinám Těšínského Slezska, také dvojjazyčných polsko-českých, mj. „Šlechtická sídla na Těšínském Slezsku”, „Zamki nad Piotrówką – Kończyce Małe i Zebrzydowice”, „Cieszyn – panoramy i widoki”, „100 lat polskiego szkolnictwa powszechnego w Cieszynie: Cieszyn 1900-2000”.

Narodil se v roce 1958 v Katowicích, byl absolventem Slezské univerzity a přednášejícím na této škole. Pracoval jako kurátor v Muzeu Těšínského Slezska, připravoval výstavy a byl průvodcem po Těšíně.  Byl předsedou Macierzy Ziemi Cieszyńskiej a radním v Těšíně.

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test