TŘINEC / Kaple Neposkvrněného srdce Panny Marie v Osůvkách je okázalou, velkou budovou. Je to soukromá kaple postavena na popud kněze Josefa Kaszpera a jeho bratrů.

Kaple byla vysvěcena 7. srpna 2008 roku biskupem Františkem Lobkowiczem. Kněz Kaszper působí ve farnosti v Hať mezi Hlučínem a hranicí s Polskem na sever od Chałupek. Když přijíždí do svých rodných končin, vede v kapli, která je otevřena každou třetí neděli v 18.00 hod., mši. 

Do kaple je možno se dostat z okolí vlakového nádraží v Třinci, odbočkou z ul. Nádražní tam, kde tato ulice pokračuje ul. Těšínskou, nahoru ul. Osůvky. Nejprve nalevo projdeme kolem restaurace Osůvky, později na stejné straně se objeví krásná budova kaple.

(indi)

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.