Na nadcházející víkend pro Vás máme nabídku deseti zajímavých akci.

1. Výročí 99 let od vzniku Polského národního výboru pro Těšínsko

Město Cieszyn zve v pátek do divadla A. Mickiewicze na slavnostní koncert u příležitosti 90. výročí vzniku Polského národního výboru pro Těšínsko. Známé polské písničky předvede v novém aranžmá Big Silesian Band. V programu vystoupí také Waldemar Malický. Koncert začíná v 19 hodin.

2. Par Avion

Pořad Renaty Putzlacher-Buchtové a Radovana Lipuse. V pátek od 17 hod, v kavárné-čitárně Avion budou k vidění krásné, staré pohlednice a protagonisté ve svém jedinečném stylu přiblíží osudy lidí, kteří je posílali.

3. Zavěrečný koncert XXVIII Mezinárodní dekády…

V pátek a sobotu se můžete zúčastnit posledních dvou koncertů v rámci XXVIII Mezinárodní varhanní dekády, komorní hudby a sborového zpěvu. Zvlašť doporučujeme páteční koncert v kostele Maří Magdalény v Cieszyně. Od 19 hodin vystoupí pěvecké sbory Lutnia, Allegrija a Dźwięk. Zavěrečný koncert se uskuteční v sobotu v Kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova v Českém Těšíně – vystoupí Komorní orchestr Camerata Janáček.

4. Recital Małgorzaty Pikus

V pátek večer zveme do Klubu Dziupla. Ve 20.00 tady začíná recital Małgorzaty Pikus, herečky Polské scény Těšínského divadla. V jejím podáni uslyšíme písničky a šansony, na klavír zahraje Tomasz Pala, na kontrabas Bartłomiej Stuchlik.

5. Slavnostní galakoncert k výročí 70 let PZKO

Polský kulturné-osvětový svaz v RC zve v sobotu na slavnostní galavečer. Oslavovat se bude 70 let od vzniku PZKO. V Těšínském divadle od 16 hodin na hosty čeká program připravený Barbarou Mračnou a Bogdanem Kokotkem. Krom toho k vidění budou kroniky místních skupin PZKO, souborů a klubů.

6. Dwo w jednym miechu

V sobotu se bude v Domě PZKO v Jablunkově konat lidová zábava. Vystoupí hostitelské folklórní soubory Zaolzi a Zaolzioczek a také host – folklorní soubor Istebna, zahraji lídové kapely. Nebude chybět „gorolski jedzyni“ – koláče a dobroty ze zabijačky.

7. Šlapání zelí a seminář

Spolek Koliba s Ogniskiem Goroli Śląskich v Košařiskach zve na seminář „Topeniště a příprava stravy. V sobotu se u turistické chaty Kamenité od 11 hod. bude šlapat zelí, od 15 do 17 hod. se můžete zůčastnit semináře.

8. Vzpomínkové setkání u památníku

PTTS „Beskid Śląski” zve v sobotu na vzpomínkové setkání u památníku partizánů na Malé Kykule. Sraz učastniků na nádraží v Českém Těšíne, odjezd vlaku v 8.18 do Bocanovic.

9. Podzimní koncert

Místní skupina PZKO v Karviné Darkově pořádá Podzimní koncert. V nedělí v budově sanatoria v Hranicích od 16 hodin vystoupí pěvecké sbory Lira z Darkova, saxofonové kvarteto žáků Základní umělecké školy a sbor Ta Grupa.

10. Varhanní koncert Ondřeje Muchy

U příležitosti významného 230. výročí vysvěcení kostela sv. Hedviky v Mostech u Jablunkova se uskuteční varhanní koncert Ondřeje Muchy. V neděli od 17 hodin v kostele sv. Hedviky zazní skladby Johanna Sebastiana Bacha, Carl Philippa Emanuela Bacha, Mieczysława Surzyńskiego, Sigfrid Karl-Elerta aj.

(pe)

Štítky: , , , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.