ČESKÝ TĚŠÍN / Rovných 1918 metrů zdolali účastníci dnešního Běhu nezávislosti, a připomněli tak symbolicky události před sto lety. Akce se konala v Parku Sikory Českém Těšíně, jejím pořadatelem byl Polský turisticko-sportovní svaz Beskid Śląski. Účastníky běhu přišla podpořit polská velvyslankyně Barbara Ćwioro.

Běhu se zúčastnilo 41 závodníků, kteří do parku dorazili z obou stran Olzy. Děti musely zdolat trať dlouhou 959 metrů, mládež a dospělí pak symbolický 1918 metrů. Nejrychlejším z nejmladších účastníků byl Szymon Kulka z Jablunkova, který do cíle doběhl za necelé tři minuty. Zlato v kategorii žen vybojovala s časem 6,42 minuty Tereza Marszałek z Dolní Lomné, nejrychlejším mužem byl Adam Gaura z Českého Těšína, který trať závodu zdolal za 5,21 minuty.

S myšlenkou pořádání Běhů nezávislosti přišel Polský olympijský svaz spolu se sdružením Stowarzyszenie „Wspólnota Polska“.

kc

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test