Připravili jsme pro vás nabídku 9 zajímavých akci, které se budou konat tento víkend:

1. Výstavy u příležitosti 500 let reformace

Książnica Cieszyńska připravila u příležitosti 500 let reformace dvě výstavy. Výstava „Ojcowie nasi i bracia Polacy ewangelicy. Z albumu fotograficznego ks. Jana Stonawskiego“ je od středy prezentována na náměstí v Cieszyně. Vernisáž druhé výstavy nazvané „Dziedzictwo reformacji“ se bude konat v pátek v 15 hodin v galerii Książnicy.

2. Sraz Mustangů, Veteránů a US Cars

Od pátku do neděle se uskuteční již tradiční sraz Mustangů, Veteránů a US Cars v Milíkově. Kromě prezentace aut na programu bude i zábavný program, na své si přijdou jak děti tak dospěli. Nebudou chybět různé soutěže a vystoupení hudebních skupin.

3. Hudební léto v Karviné

Lázně Darkov zvou na cyklus koncertů Hudební léto. Na pátek jsou naplánovaná dvě vystoupení: od 18.30 v parku u kavárny Rosa v Rehabilitačním sanatorium v Hranicích vystoupí Zdeněk Krásný. Ve stejnou hodinu začne u Společenského domu v Darkově koncert Salónního orchestru Ostrava.

4. Chanson Tap v Avionu

Páteční večer můžete strávit v kavárně-čítárně Avion v Českém Těšíně. Od 17 hodin vystoupí duet Chanson Tap – kytarista Igor Šelešovský a šansoniérkaa Šárka Secová. Tato dvojice má v repertoáru hity Edith Piaf, ZAZ, Hany Hegerové či Hany Zagorové.

5. Zahájení lázeňské sezóny

Nebude litovat, kdo o víkendu vyrazí do polského Ustroně. V pátek a sobotu se tady bude konat slavnostní otevření lázeňské sezóny. V sobotu v 14 hodin městem projde barvený průvod souborů. Na programu dvoudenní akce budou koncerty, výstavy, taneční a umělecké dílny pro děti a dospělé a další atrakce. Hvězdou sobotních hudebních vystoupení bude skupina Perfect.

6. Farmářské slavností

V pátek a sobotu se v Koňakově konají farmářské slavnosti, na kterých se mezi jinými představí regionální zemědělci, rodinné farmy a regionální zpracovatelé potravin. Připraven je bohatý a zajímavý program.

7. Koncert sboru Hutnik

V sobotu odpoledne určitě doporučujeme zastavit v Albrechticích. V místním kostele svatého Petra a Pavla vystoupí Polský pěvecký sbor Hutnik. Koncert p2veckého sboru začne v 15.30.

8. Classico Terzetto Italiano

V sobotu zveme na další z cyklu koncertů Čtvero ročních období – léto.Tentokrát se v kostele Božího Těla v Jablunkově představí italské trio Classico Terzetto Italiano, hrající na autentické staré nástroje.Koncert začne v sobotu v 15 hodin.

9. Medobrání v ZOO

Všechny milovníky medu určitě potěší nabídka ostravské zoo, která v neděli zve na Medobrání. V 11, 13 a 15 hodin ve výukovém centru na zájemce čekají: vytáčení medu spojené s ochutnávkou, povídaní o životě včel a ukázka dalších včelích produktů.

(pet)

Štítky: , , , , , , , , , , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.