Čtěte nás! Každý den nové informace!

Nevíte, kam vyrazit o víkendu? Máme pro Vás několik tipů:

1. Výstava Dariny Krygiel

V pátek odpoledne si udělejte čas a navštivte Dům PZKO v Albrechticích. V 17.00 hodin začne výstava Dariny Krygiel. Společně s umělkyní, která se kromě malby věnuje i zpěvu, vystoupí Milan Vilč.

2. Setkání u památníku

Místní skupina PZKO Třinec – Dolní Líšná pořádá v pátek setkání u památníku obětem II světové války. Sraz v 16.30 u Domu PZKO. Od 17.00 hodin na zahradě Domů PZKO bude připraveno setkání u ohně a opékaní párků.

3. Výstava fotografií Štefana Čičo

Regionální knihovna Karviná pořádá prodejní výstavu velkoformátových fotografií slovenského fotografa Štefana Čičo. Vernisáž proběhne v pátek v 18 hodin v Středisku hudby a umění na Masarykově náměstí. Fotografie bude možné shlédnout aneb koupit do 30 května.

4. Vendryňský vandr

Vydejte se společně se členy PTTS „Beskid Śląski” na 36. Vendryňský Vandr – turistický pochod po obci Vendryně. Prezentace v sobotu od 7.00-10.00 v kulturním domě Czytelnia a DPS Zaolší. Připravený budou 4 trasy pro pěší – nejkratší 6 km, nejdelší 20 km.

5. „Majówka” se Souborem písní a tanců Těšínska J. Marcinkové

Těšínsky Soubor písní a tanců J. Marcinkové zve na tradiční akci „Majówka“. V sobotu od 14 hodin na Zámeckém Vrchu v Cieszyně se můžete těšit na vystoupení souborů a kapel, hodiny tance pro děti i dospělé, atrakce pro děti, občerstvení, grill, těšínské speciality.

6. „Łómniańsko półka”

Příznivci ovocných destilátů si přijdou na své v sobotu v Dolní Lomné. Místní skupina PZKO zve do Domu PZKO na IV. ročník soutěže „Łómniańsko półka”. Začátek v 17 hod. Každý host bude mít příležitost ochutnat všechny soutěžní vzorky. K poslechu zahraje kapela Bukoń.

7. Hutnický den

Tradiční Hutnický den v Třinci proběhne v sobotu od 12.00 hod. ve Werk areně. Na programu kromě vystoupení hudebních skupin (David Koller, Těžkej pokondr, No name a spousta dalších…) budou občerstvení, prezentace historických aut a kol, hasičská show, zábava pro děti, ohňostroj.

8. Máj nad Olzou

Každou květnovou neděli budou v Karviné-Darkově probíhat vystoupení souborů písní a tanců, pěveckých sborů a orchestrů. Koncerty v rámci XXII. Máje nad Olzou začínají vždy v 15 hodin a vstup na ně je zdarma. V neděli 7. května zazpívají členové sdružených pěveckých sborů PZKO z Karviné a představí se tanečníci regionálního souboru Błędowice. Hostem z Polska bude soubor ZPiT Śląsk im. Stanisława Hadyny.

9. Slavností v PZKO v Třanovicích

50 let od otevření a renovace Domu PZKO v Třanovicích budou slavit Poláci z Místní skupiny PZKO. V neděli budou slavnostně otevřený modernizované prostory Domu PZKO. Na programu akce bude vystoupení folklorních souborů a kapel a večerní diskotéka s DJ Bartnickým.

10. A tak se tu żyjymy“

Amatérerské divadlo Místní skupiny PZKO ve Smilovicích zve na představení „A tak se tu żyjymy“. Divadelní skupina předvede představení v neděli v 16 hod. v sále Obecnícho úřádu ve Smilovicích.

(pe)

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Komentáře


Čtěte také


Parfém jako dárek: čemu věnovat pozornost při výběru
Září062020

Parfém jako dárek: čemu věnovat pozornost při výběru

Film připomíná Rodinný modelářský piknik v Ustroni
Říjen272020

Film připomíná Rodinný modelářský piknik v Ustroni

Jablunkov investoval dva miliony korun do oprav cest
Říjen262020

Jablunkov investoval dva miliony korun do oprav cest

Ve vislanské knihovně si připomněli 80. výročí úmrtí Jana Sztwiertni
Říjen252020

Ve vislanské knihovně si připomněli 80. výročí úmrtí Jana Sztwiertni

Polská mateřinka v Bludovicích bude mít druhou třídu 
Říjen192020

Polská mateřinka v Bludovicích bude mít druhou třídu 

Lanová dráha na Čantoryji podstoupí každoroční údržbu
Říjen172020

Lanová dráha na Čantoryji podstoupí každoroční údržbu

Akvarely Ewy Ćmok
Říjen152020

Akvarely Ewy Ćmok

Konference v Ustroni přiblíží papeže Jana Pavla II. jako turistu
Říjen132020

Konference v Ustroni přiblíží papeže Jana Pavla II. jako turistu

Památník tragédie na Dole Dukla čeká renovace
Říjen112020

Památník tragédie na Dole Dukla čeká renovace


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie".

Website Security Test