TŘANOVICE / Týden plný her a zábavy, a také přípravy programu na Třanovické dožínky. Právě tak vypadal příměstský tábor, který v Třanovicích opět uspořádala tamní Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu.

Týdenní tábor trval do 11 srpna. Jeho zakončení bylo opravdu slavnostní, neboť děti předvedly svým rodičům polonézu, kterou pilně po celý týden cvičily. Tanců se naučily více, a předvedou již 1. září na Třanovických dožínkách.

Nutno však dodat, že tábor nebyl pouze o tanci, což naznačoval i jeho oficiální název – Příměstský jazykový tábor Léto s tradicí („Przymiejski obóz językowy Lato z Tradycją”). Byl také o výuce a zdokonalování polského jazyka formou her. Dále se děti naučily péct kvaskový chléb, který daly s patřičnou hrdostí ochutnat všem rodičům a sourozencům poslední táborový den.
ikz

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.