Nový filmový klub s názvem FK3 rozjíždí od letošního ledna Galerie města Třince a bude promítat jednou měsíčně. FK3 navazuje na Třinecký filmový klub působící do roku  2015 v kině Kosmos.

  První promítání pro náročného diváka proběhne v pondělí 23. ledna od 18 hodin ve velkém sále třinecké knihovny.

  Úvodním snímkem se stane rodinné drama „Je to jen konec světa“, který získal velkou cenu v Cannes. Režisér Xavier Dolan Dolan má na svůj mladý věk (27) za sebou velká festivalová ocenění. Jeho filmy baví kritiky, festivalové poroty, ale především i diváky. Díky svým úspěchům si mohl dovolit obsadit skutečnou francouzskou hereckou špičku.

  „Filmový klub FK3 se bude profilovat jako artový filmový klub, který bude uvádět ty nejlepší aktuální filmy, oscarové novinky, filmy oceněné na festivalech a přehlídkách, kvalitní umělecky náročnější snímky a filmy význačných režisérů,“ vysvětluje záměry organizátorů Vlasta Casadio Pavlíková z městské galerie.

  V budoucnu lze také očekávat tematicky laděné cykly navazující na program knihovny, uvádění snímků v rámci filmových přehlídek a festivalů či venkovní letní promítání.

  Štítky: , ,

   Komentáře   CZYTAJ RÓWNIEŻ   REKLAMA

   REKLAMA
   Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

   www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

   Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
   Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
   Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.