TŘANOVICE / Úroda je sklizena, nadešel tudíž čas oslav. Minulou sobotu se lidé bavili na tradičních Dožínkách v Třanovicích.
Celou oslavu zahájil pestrobarevný, zpívající dožínkový průvod. Traktory a koňské povozy projely od Kapplova Dvora k budově obecního úřadu, za níž již na hosty čekaly lavice a stánky s chutnými bramborovými plackami a velkým výběrem nápojů.
Místní taneční soubor „Trzanowice“ představil tradiční dožínkový rituál. Tanečníci divákům přiblížili i starodávný svatební zvyk, tzv. „oczepiny“.
Pořadateli třanovických dožínek byla rodina Jochymkowých. Svátku žní se zúčastnil i pan Jerzy Cienciała, který s dojetím vyprávěl o zvycích spojených s dožínkami, které mají hluboké kořeny v srdcích místních obyvatel.
K obveselení hrál orchestr dechových nástrojů a v programu se našel prostor i pro vystoupení lidové muziky „Lipka“ a folk-popové kapely „Žárovky“.
kc

Štítky: , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.