Čtěte nás! Každý den nové informace!

REGION / Dožínky klepou na dveře. Zjistili jsme, kde a kdy se letos budou dožínky konat a co pořadatelé připravili pro návštěvníky.

15. Dožínky na Fojtství

V Oldřichovicích se 31. srpna budou konat jubilejní – 15. Dožínky na Fojtství. Na programu je vystoupení souborů Oldrzychowicki Dziecka a Oldrzychowice Místní skupiny PZKO Oldřichovice. Přijede také soubor Valašský Vojvoda z Kozlovic, večer je na programu koncert skupiny Bartnicky Band.

Dožínky v Písku

Na dožínky zve také obec Písek, a to 7. září. Na programu je vystoupení folklorních souborů Nowina, Istebna, Zaolzioczek, Stavbár Žilina, Mionši a Zaolzi. Dále vystoupí mažoretky Pietrovky, taneční soubor BCC z Třince. Večer pak zahrají kapely Dr.Ong a revival Queen.

Dožínky v Návsí

V Návsí dožínky pořádá obec spolu s firmou. Letos se budou konat 31. srpna v kulturním centru vedle kostela. Programem bude provázet . Tadeusz Filipczyk, zazpívají sbory Melodia Místní skupiny PZKO Návsí a Gorol MS PZKO Jablunkov, dále sólisté Beata Kantor a Władysław Czepiec. Zatančí soubory Bystrzyca a Gorole z Mostów koło Jabłonkowa, hrát bude rovněž dechovka Jablunkovana. Večer je na programu koncert Adam Ďurici s kapelou a S.T.S. Samozřejmě dožínky začne dožínkový průvod, nebudou chybět i rozličné doprovodné akce.

Dožínky na Osůvkách

Letos se dožínky budou konat rovněž v Třinci na Osůvkách, a to již 24. srpna. Ve 13 hod. se k hospodářství Heczků sjedou ozdobené zemědělské stroje. Ve 14 hod. se průvod vydá z Osůvek k Harendě v Konské, následně se podél státní hranice vrátí zpátky na Osůvky. Tam se v areálu PZKO začne slavit, a to od 16 hod. Na programu je vystoupení lidové kapely s skupiny Blaf.

Dožínky v Gutech 

Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu v Gutech letos pořádá Tradiční Slezské dožínky již po 52. Tentokrát se budou konat 25. srpna, a hospodáři budou Uršula i Pavel Waniové. Na programu je vystoupení souboru Oldrzychowice, dechového orchestru Jablunkovanka, lidového souboru z Jasienicy, zazpívá Mužský sbor Gorol MS PZKO Jablunkov.

Dožínky ve Stonavě

Tradiční dožínková akce se bude ve Stonavě konat v neděli 25. srpna. Ve 13 hod. bude posvěcen dožínkový chléb, následně před parkem PZKO vystoupí soubor Náladička. Slavnostní průvod s alegorickými vozy se ve 14 hod. vydá na cestu od kapličky pod Górzany. Vystoupí folklorní soubory Wałasi a Błędowice. Večer zazpívá Vašo Patejdl, zahraje Revival Queen. 

Dožínky v Havířově-Bludovicích

Jubilejní 50. Slezské dožínky v Bludovicích se budou konat 31 sierpnia. Na programu jsou vystoupení souborů Vonička, Błędowice, Bystrzyca a Zielony Jawor. Slavnostní průvod se vydá na cestu od bludovického zámku. Začátek ve 14 hod. v zahradě Domu PZKO v Havířově-Bludovicích.

Dožínky v Havířově-Suché a Třanovicích

Na dožínky se můžete vydat také do Havířova-Suché, a to v neděli 25. srpna. Začátek akce je naplánován na 14 hod. v zahradě u sborovny PZKO. Na programu je vystoupení sboru Sucha, a dožínkový obřad. Dožínky v Třanovicích se budou konat o něco později – 21. září.

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


V Jablunkově se konal sedmý ročník Blešího trhu
Srpen022020

V Jablunkově se konal sedmý ročník Blešího trhu

Návštěvnické centrum na Šancích je už v provozu
Červenec312020

Návštěvnické centrum na Šancích je už v provozu

V Životicích uctí památku zavražděných občanů německými nacisty
Červenec302020

V Životicích uctí památku zavražděných občanů německými nacisty

10 tipů na víkend
Červenec302020

10 tipů na víkend

Na Kozubové se konala tradiční pouť
Červenec272020

Na Kozubové se konala tradiční pouť

Na pouť na Kozubové jednou z několika turistických tras
Červenec252020

Na pouť na Kozubové jednou z několika turistických tras

Výstava starých pohlednic Visly probíhá v plenéru
Červenec222020

Výstava starých pohlednic Visly probíhá v plenéru

Na Kozubovou přes Kamenitý
Červenec182020

Na Kozubovou přes Kamenitý


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test