REGION / Dožínky klepou na dveře. Zjistili jsme, kde a kdy se letos budou dožínky konat a co pořadatelé připravili pro návštěvníky.

15. Dožínky na Fojtství

V Oldřichovicích se 31. srpna budou konat jubilejní – 15. Dožínky na Fojtství. Na programu je vystoupení souborů Oldrzychowicki Dziecka a Oldrzychowice Místní skupiny PZKO Oldřichovice. Přijede také soubor Valašský Vojvoda z Kozlovic, večer je na programu koncert skupiny Bartnicky Band.

Dožínky v Písku

Na dožínky zve také obec Písek, a to 7. září. Na programu je vystoupení folklorních souborů Nowina, Istebna, Zaolzioczek, Stavbár Žilina, Mionši a Zaolzi. Dále vystoupí mažoretky Pietrovky, taneční soubor BCC z Třince. Večer pak zahrají kapely Dr.Ong a revival Queen.

Dožínky v Návsí

V Návsí dožínky pořádá obec spolu s firmou. Letos se budou konat 31. srpna v kulturním centru vedle kostela. Programem bude provázet . Tadeusz Filipczyk, zazpívají sbory Melodia Místní skupiny PZKO Návsí a Gorol MS PZKO Jablunkov, dále sólisté Beata Kantor a Władysław Czepiec. Zatančí soubory Bystrzyca a Gorole z Mostów koło Jabłonkowa, hrát bude rovněž dechovka Jablunkovana. Večer je na programu koncert Adam Ďurici s kapelou a S.T.S. Samozřejmě dožínky začne dožínkový průvod, nebudou chybět i rozličné doprovodné akce.

Dožínky na Osůvkách

Letos se dožínky budou konat rovněž v Třinci na Osůvkách, a to již 24. srpna. Ve 13 hod. se k hospodářství Heczků sjedou ozdobené zemědělské stroje. Ve 14 hod. se průvod vydá z Osůvek k Harendě v Konské, následně se podél státní hranice vrátí zpátky na Osůvky. Tam se v areálu PZKO začne slavit, a to od 16 hod. Na programu je vystoupení lidové kapely s skupiny Blaf.

Dožínky v Gutech 

Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu v Gutech letos pořádá Tradiční Slezské dožínky již po 52. Tentokrát se budou konat 25. srpna, a hospodáři budou Uršula i Pavel Waniové. Na programu je vystoupení souboru Oldrzychowice, dechového orchestru Jablunkovanka, lidového souboru z Jasienicy, zazpívá Mužský sbor Gorol MS PZKO Jablunkov.

Dožínky ve Stonavě

Tradiční dožínková akce se bude ve Stonavě konat v neděli 25. srpna. Ve 13 hod. bude posvěcen dožínkový chléb, následně před parkem PZKO vystoupí soubor Náladička. Slavnostní průvod s alegorickými vozy se ve 14 hod. vydá na cestu od kapličky pod Górzany. Vystoupí folklorní soubory Wałasi a Błędowice. Večer zazpívá Vašo Patejdl, zahraje Revival Queen. 

Dožínky v Havířově-Bludovicích

Jubilejní 50. Slezské dožínky v Bludovicích se budou konat 31 sierpnia. Na programu jsou vystoupení souborů Vonička, Błędowice, Bystrzyca a Zielony Jawor. Slavnostní průvod se vydá na cestu od bludovického zámku. Začátek ve 14 hod. v zahradě Domu PZKO v Havířově-Bludovicích.

Dožínky v Havířově-Suché a Třanovicích

Na dožínky se můžete vydat také do Havířova-Suché, a to v neděli 25. srpna. Začátek akce je naplánován na 14 hod. v zahradě u sborovny PZKO. Na programu je vystoupení sboru Sucha, a dožínkový obřad. Dožínky v Třanovicích se budou konat o něco později – 21. září.

Štítky:

Komentáře


Čtěte také


V sobotu se uskuteční mše na Kozubové
Říjen152021

V sobotu se uskuteční mše na Kozubové

10 tipů na víkend
Říjen142021

10 tipů na víkend

Renata Putzlacher vzpomínala na Bronisława Liberdu
Říjen132021

Renata Putzlacher vzpomínala na Bronisława Liberdu

Zemřel Oton Hila
Říjen122021

Zemřel Oton Hila

Z redakční pošty: Skromné jubileum sboru Hasło
Říjen122021

Z redakční pošty: Skromné jubileum sboru Hasło

Troje ročních období v Bystřici. Tentokrát zahráli Zbigniew Kaleta a Adam Farana
Říjen112021

Troje ročních období v Bystřici. Tentokrát zahráli Zbigniew Kaleta a Adam Farana

V Beskydském muzeu o výpravách k pramenům Visly
Říjen112021

V Beskydském muzeu o výpravách k pramenům Visly

Proč se vyplatí učit se polsky? Odpověď na tuto otázku nabízí kampaň #KTOTYJESTEŚ
Říjen112021

Proč se vyplatí učit se polsky? Odpověď na tuto otázku nabízí kampaň #KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Website Security Test