HRÁDEK / I když letos scéna, která byla postavena v korytě řeky Olzy nebyla „plovoucí“ jako tomu bylo před rokem, i přesto se šestý ročník hradeckého Svátku Bełka zapsal do historie. Uprostřed společné zábavy obyvatel Hrádku se točily záběry do filmu „Muzzikanti” (o kterém jsme již dříve psali).

Radostnou radovánkovou atmosféru navodila skupina „Duo Yamaha”, načež následovaly plné humoru monology v podání slovenského Jána Pisančina alias „Andera z Košic”. Mezi jednotlivými vystoupeními byly točeny jedny ze základních scén (jak prohlásil samotný tým filmařů) filmu „Muzzikanti”.

Mezi atrakce patřila určitě možnost udělat si společnou fotografii s herci, kteří ve zmiňovaném filmu hrají (např. Maroš Kramár nebo Patrik Děrgel). Závěrečné tóny letošního „Bełka” patřily rockové kapele „Legendy se vrací”. Hudebníci prezentovali kvalitní rockovou hudbu, díky které se obecenstvo dobře bavilo.

Hudební skupiny a vystupování ve filmu Dušana Rapoše v roli statistů nebylo jedinou atrakcí letošní akce. Každému, kdo měl žízeň nebo chuť na něco dobrého, bylo vyhověno. Před stánkem hradecké Místní skupiny PZKO se tvořily dlouhé fronty na placky.

Na začátku jsme pekli placky na jedné plotně, pak na dvou a nakonec na třech. Ale ani to nebylo postačující. A pokud se jedná o jídlo na Svátku Bełka, tak jsme se domluvili na rozdělení do skupin, které prodávají, to či ono. Naším úkolem bylo dělat placky. Senioři od vedle prodávají koláče a hranolky a tam dále hasiči se zase specializují na maso“ říkají členové PZKO.

(ÿ)

Štítky: , , , , , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test