Možnost vyzkoušet středověkou katapultu, procházka po kladině, divadelní představení pod širým nebem Sznurkowe skrzaty v podání divadla Wielkie Koło z Będzina – to vše bylo připraveno poslední prázdninovou sobotu 27. srpna na těšínském Zámeckém vrchu pro účastníky tradiční jednodenní akce Strašidla na Zámku.

Organizátoři akce – KaSS Střelnice, COK Dom Narodowy a Zamek Cieszyn – jako vždy k zábavě přidali i kapku černého humoru. Děti se pak na oplátku ustrojily do velmi promyšlených kostýmů.

V důsledku na Zámeckém vrchu pobíhaly zástupy upírů, strašidel umazaných „krví“, nechyběli i démoni, pavouci, čerti nebo čarodějnice. Na zámeckém nádvoří byla dokonce i mumie. Všichni strašidelní jedinci se mohli zúčastnit soutěže o nejstrašnější strašidlo, taktéž her a různých aktivit připravených animátory jak v polském, tak v českém jazyce.

Akce trvala do 21 hod. a byla ukončena no mostě Družby, ze kterého všechna strašidla s otevřenou pusou sledovala ohňostroj. (indi/tnj)

Štítky: , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test