MS PZKO v Dolní Líštné zve na jubilejní desátý ročník Přehlídky lidových kapel. V neděli 4. září od 14.00 hod. budete mít možnost strávit v Líštné odpoledne nejen s folklorem.

Vystoupí zde Regionální skupina BLUDOVICE (Zespół Regionalny Błędowice), lidová kapela NOWINA, lidová kapela BUKÓŃ, Regionální skupina JASIENICA (Zespół Regionalny Jasienica) a kapela PEAR BAND.

Kromě zpěvu, tance a hudby organizátoři z Líštné zvou na dvě výstavy – „Festivaly PZKO“ a „Město Třinec a okolí v publikacích“. Návštěvníci budou mít také možnost zhlédnout prezentaci regionálních výrobků sdružení Gorolsko Swoboda.

Bufet nabídne vynikající placky na různé způsoby a ostatní regionální speciality.

První Přehlídky lidových kapel probíhaly v Domě PZKO. Díky finančním prostředkům EU se podařilo vybudovat scénu na zahradě, a tak se program už po několikáté bude konat venku pod zastřešeným pódiem. Projekt je realizován spolu s Obecním kulturním střediskem (Gminny Ośrodek Kultury) Jasienica.

Prohlídku lidových kapel finančně podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Město Třinec, Hlavní výbor PZKO Český Těšín, Krajský úřad Moravskoslezského kraje – hejtman Miroslav Novák.

leszna pl 2017.indd

Štítky: , , , , , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.