DOLNÍ LIŠTNÁ / Letos členové Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu v Dolní Lištné nemají prázdniny. Pustili se totiž do generální opravy kuchyně v Domě PZKO, a chtějí ji provést v rekordně krátkém čase. 

„V sálu jsme udělali sklad, protože z kuchyně jsme museli vynést všechno, kromě sporáku,“ sdělila předsedkyně MS Renata Szkucik. 

Oprava kuchyně je vskutku generální, protože se opravovaly zdi, podlaha, vyměnily se okna a zavedla nová elektroinstalace a rozvody vody a plynu. Cílem opravy je udělat z dosavadní poněkud domácí kuchyně kuchyň profesionální. 

Oprava začala 15. července. Část prací provádí stavební firma, to, co se dá – například demontáž, provedli členové PZKO sami, jako vlastní vklad do projektu. Myslíc na budoucnost se také rozhodli pro nerezové vybavení kuchyně.

Jak přiznává předsedkyně MS, rozhodnutí o přestavbě nebylo jednoduché. „Ta naše kuchyně byla taková domácí, když bylo zima všichni jsme v ní sedávali. Teď je všechno z chladného nerezu. Z druhé strany máme myčku, která nádobí umyje za tři minuty. Rozložení vybavení je také profesionální,“ sdělila Szkucik. 

Během rekonstrukce bylo rovněž zrušeno výdajové okno. „Bylo umístěno nevhodně, ve stěně naproti vchodových schodů. Takže to vůbec nevypadalo reprezentačně,“ vysvětlila Szkucik. 

Jak se bude členům PZKO z Dolní Lištné v nové kuchyni vařit, se přesvědčí už 8. září během Prohlídky lidových kapel. 

(indi)

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.