HAVÍŘOV-BLUDOVICE/ Následující sobota bude v regionu probíhat ve znamení dožínek. Tyto slavnosti se budou konat v Návsí, Oldřichovicích a Havířově-Bludovicích.

Intenzivní přípravy trvají v Bludovicích již od čtvrtka. Členové Místní skupiny PZKO chystají na akci Dům PZKO a zahradu – je třeba postavit stany, lavice atd.

Rušno je také v kuchyni. Hosté sobotních dožínek si budou moci pochutnat na karbanátkách, plackách, bramborácích a jiných lahůdkách připravených členy PZKO. Předseda PZKO Piotr Chroboczek prozradil, že bude sám osobně nakládat vepřové kotlety. V pátek už od ranních hodin budou ženy z místního PZKO péct koláče.

Závěrečné přípravy začaly ve čtvrtek, ale ve skutečnosti členové PZKO pracují po celý rok. „Minulý týden jsme instalovali lampy,“ prozradil předseda MS PZKO. Nový stánek, který byl postaven na zahradě PZKO před třemi týdny, už je taky připraven na sobotní akci.

V letošním roce budou hostiteli Renata a Radek Stasiovi, v roli předáků se představí Basia Staś a Roman Ligocki.

AS

Štítky: , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.