ČESKÝ TĚŠÍN / Harceře z českotěšínského Harceřského oddílu vodáků OPTY se v neděli 11. srpna vrátili z dvoutýdenního táboru. Tentokrát se tábor konal v Polsku, v obci Frydman u řeky Białki, hned před jejím ústím do Czorsztynského jezera.  

Na tábor do Pienin se vydalo 22 harceřů s vedoucími. Pobyt nebyl pouze o odpočinku, ale i o zdokonalování se v harceřských a vodáckých dovednostech. Účastníci přiznali, že zdolávaní Białki na kajacích vůbec nebylo jednoduché.  

„Bylo to úplně jiné, nežli posledně, když jsme sjížděli Berounku. Ta byla klidná, Białka je hodně rychlá. Takže jsme to občas měli i s nedobrovolným koupáním, během kterého někdo občas něco ztratil – sandály, brýle či čepici,“ popsala jedna z harcerek táborové dění.  Pokud se jedná o teplotu vody v řece i v jezeře, dle účastníků nebyla nijak teplá.

Sjíždění řeky a plachtění na jezeře nebylo jedinou aktivitou účastníků táboru. Byli také na pěším výletě na nedaleké hoře Huba. Jelikož se jednalo o tábor harceřský, účastníci pomáhali také v kuchyni. Na závěr se konala soutěž o nejlepší táborníci a táborníka, tedy ty, se kterými by se jiní účastníci rádi vydali na opuštěný ostrov. Vítězi se stali Marcin Štirba a Gabriela Smilek.

Když v neděli autobus s táborníky zastavil v Těšíně, rodiče si na své ratolesti museli trochu počkat, neboť loučení nebylo konce. 

(indi)

Štítky: , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.