Čtěte nás! Každý den nové informace!

1. Přednáška v Książnicy Cieszyńské

Książnica Cieszyńska zve na další z cyklu setkání „Cymelia i osobliwości…“. V pátek v 17 hodin se zde budou probírat nejstarší historické dokumenty tykající se dějin města Cieszyna.

2. Hawaii party

V sobotu se určitě zastavte ve Bystřici v Parku PZKO. Integrační setkání Hawaii party zde pořádá Klub mladých PZKO Gróń. Na programu od 15 hod. jsou koncerty, turnaj v beach volejbalu, atrakce pro děti.

3. Týden beskydské kultury

V sobotu začíná jedná z největších folklorních akcí na světě. Do 4.8. v několika městech a obcích na jihu Polska (mj. Wisla, Żywiec, Maków Podhalański, Istebna) budou vystupovat folklorní soubory z mnoha zemí a kontinentů. Ve Wisle se zahájení festivalu bude konat v sobotu v 15.30 (průvod souborů).

4. Ligotský jarmark

Komorní Lhotka zve na 20. ročník Ligotského jarmarku, který se bude konat v sobotu v areálu za kulturním domem. Těšit se můžete na bohatý kulturní a doprovodný program. Slavnostní zahájení ve 14 hodin.  Vystoupí děti z MK PZKO Trzanowice, Gimnaści z Vendryně, kapely Czymuni, Pár strun a další. Pro děti jsou připraveny soutěže a atrakce.

5. Karvinské kulturní léto

V rámci cyklu prázdninových kulturních akci na Masarykově náměstí se tento víkend budou konat hned dvě akce. V sobotu zveme hlavně děti na představení „O veselém království“ (Divadlo Křesadlo). V nedělí v 17 hod. se bude konat koncert skupiny INTONIC, a capella.

6. Dřevařská soutěž

O víkendu bude u hotelu Grůň v Mostech u Jablunkova probíhat Dřevařská soutěž. Řezbáři s mezinárodní účastí budou vyřezávat okrasné užitkové předměty – květináče, odpadkové koše, lavice, stoly. Akce začíná v sobotu v 7 hod. prezentací soutěžících. Po celý víkend doprovodný program, vystoupení, hudba.

7. Istebňanský festyn

Zveme na dvoudenní akci v polské Istebné. V rámci Týdne Beskidské Kultury se budou v areálu pod skokanským můstkem konat koncerty a vystoupení folklorních souborů a taky Regionální kulinářská soutěž. Festyn začne v sobotu vystoupením souboru „Koniaków“, následně vystoupí soubory z Turecka s Rumunska. 

8. Anenská pouť v Raji

Tradiční Anenská pouť se bude konat v neděli u kaple sv. Anny a Domu PZKO v Karviné Ráji. Mše jsou naplánované na 8 hodin polská a 10 hodin česká. Místní skupina PZKO v Raji pak zve do zahrady Domu PZKO na zahradní slavnost.

9. Anenská pouť a Běh na Kozubovou

Tradiční Anenská pouť se v neděli uskuteční i na vrchu Kozubová u kapele sv. Anny. V 9 hod. mše svatá (česky), v 11.00 mše svatá polská. Od 13.30 zahraje Blaf. Jako obvykle na programu bude i doprovodná akce – běh na Kozubovou (start závodu je u pekárny v centru Dolní Lomné od 10 hodin). 

10. Na kole do Ostravy

Vydejte se společné s Cyklistickým Klubem Olza PTTŚ Beskid Śląski na výlet na kolech do Ostravy. Trasa dlouhá cca 100 km začne v u hasičské zbrojnice  v Masarykových sadech v Českém Těšíně. Start v 9.00.

(pe)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


V Jablunkově se konal sedmý ročník Blešího trhu
Srpen022020

V Jablunkově se konal sedmý ročník Blešího trhu

Návštěvnické centrum na Šancích je už v provozu
Červenec312020

Návštěvnické centrum na Šancích je už v provozu

V Životicích uctí památku zavražděných občanů německými nacisty
Červenec302020

V Životicích uctí památku zavražděných občanů německými nacisty

10 tipů na víkend
Červenec302020

10 tipů na víkend

Na Kozubové se konala tradiční pouť
Červenec272020

Na Kozubové se konala tradiční pouť

Na pouť na Kozubové jednou z několika turistických tras
Červenec252020

Na pouť na Kozubové jednou z několika turistických tras

Výstava starých pohlednic Visly probíhá v plenéru
Červenec222020

Výstava starých pohlednic Visly probíhá v plenéru

Na Kozubovou přes Kamenitý
Červenec182020

Na Kozubovou přes Kamenitý


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test